Ładowanie

MPWiK uruchomiło całkowicie nową odsłonę elektronicznego biura obsługi klienta. To szereg nowości, które ułatwią współpracę z wodociągami.

Poznaj nowe elektroniczne biuro obsługi klienta MPWiK we Wrocławiu

17 czerwca, 2023

MPWiK uruchomiło całkowicie nową odsłonę elektronicznego biura obsługi klienta. To szereg nowości, które ułatwią współpracę z wodociągami. Zdjęcie ilustracyjne.

MPWiK uruchomiło całkowicie nową odsłonę elektronicznego biura obsługi klienta. Nowy ebok to nie tylko nowoczesna i przejrzysta odsłona graficzna, ale też szereg nowości funkcjonalnych, które ułatwią klientom kontakt i współpracę z wodociągami.

MPWiK uruchomiło całkowicie nową odsłonę elektronicznego biura obsługi klienta. To szereg nowości, które ułatwią współpracę z wodociągami.
Fot. MPWiK

Co czeka na użytkowników eboka?

Elektroniczne zawieranie umowy

Sprawniejsze zawarcie i podpisanie umowy na dostawę wody i odprowadzanie ścieków. Wystarczy elektronicznie uzupełnić i podpisać wniosek dostępny w ebok. Nowa funkcjonalność zapewni także spersonalizowane powiadomienie SMS-owe lub e-mailowe o zawarciu umowy. Wszystkie formalności związane z nową umową będzie można zrealizować z domu, bez konieczności wizyty w BOK.

Dokładniejszy monitoring zużycia przez odbiorców dzięki dobowym odczytom

Użytkownicy mogą na wykresie wybrać widok zużycia wody w podziale na godziny w dniu, dni w miesiącu, miesiące w roku lub dowolny wybrany przez siebie okres. Dodatkowo będzie można ustalić własny cel, to jest ilości zużytej wody, jakiej klient nie chciałby przekroczyć. Cel może być wyznaczony dla dnia, miesiąca i roku. Bieżący monitoring to szansa na oszczędności!

Możliwość samodzielnego rozliczenia

W nowym ebok można samodzielnie rozliczyć zużycia wody i wystawić fakturę na podstawie wskazanego przez siebie odczytu. Dodatkowo klienci zostaną powiadomieni SMS-owo lub email-owo o wystawionej fakturze. Usługa jest dostępna dla klientów korzystających z efaktury.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Umawianie wizyt serwisowych

Czyli dostęp do kalendarza prac zaplanowanych przez MPWiK. Po zalogowaniu do systemu można zmienić termin wizyty serwisowej. W kalendarzu widoczne są wolne terminy, na które można się umówić.

Ebok automatycznie wyśle do klienta potwierdzenie umówionego terminu prac.

Saldo należności

Czyli szybki i prosty dostęp do bieżącego salda należności.

Dostęp do plików rozliczeniowych z fakturami

Usługa udostępniania plików rozliczeniowych to funkcjonalność przeznaczona dla zarządców nieruchomości. Nowy ebok daje możliwość integracji z innymi systemami rozliczeniowymi, dzięki czemu klient może automatycznie pobierać pliki rozliczeniowe i faktury ze swojego konta w ebok do posiadanego systemu rozliczeniowo-księgowego.

Komunikaty o zwiększonym zużyciu wody

Użytkownicy, którzy zdecydują się na włączenie takich komunikatów, będą otrzymywali powiadomienia e-mail lub SMS o zużyciu odbiegającym od ustalonej przez siebie normy. Można ustawić dobowe oraz miesięczne wartości graniczne. To także funkcja, która pomoże w szybszym wykrywaniu ewentualnych awarii na instalacji odbiorcy.

Nowe formy płatności rachunków

Nowy ebok to możliwość opłacania faktur elektronicznie przez bramkę płatniczą bezpośrednio z wykazu faktur. Klienci, którzy chcą, żeby ich rachunki były opłacane automatycznie, mogą uruchomić subskrypcję karty płatniczej, dzięki czemu nie będą musieli pamiętać o terminach płatności faktur za wodę. Na swoim koncie klient będzie mógł oznaczyć granicę, od której płatność będzie wymagała wcześniejszego potwierdzenia z jego strony.

Budowa i uruchomienie systemu ebok zostało zrealizowane w ramach projektu nr RPDS.02.01.02-02-0002/21 „Rozwój E-usług MPWiK S.A.” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Celem projektu było doskonalenie procesów obsługi elektronicznej klientów dzięki wdrożeniu nowoczesnych e-usług. Nowy ebok ma być podstawową platformą realizacji spraw. Korespondencja, umowy, faktury czy możliwość dodania zgłoszenia; wszystko w jednym miejscu pod ręką.

Nowa wizualna odsłona ma sprzyjać sprawnemu i łatwemu poruszaniu się po serwisie.

Tagi