-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Poznaliśmy wyniki matur! Jak poszło uczniom z Dolnego Śląska?

WARTO PRZECZYTAĆ

Centralna Komisja Egzaminacyjna 5 lipca opublikowała wyniki tegorocznych matur. Pozytywny wynik uzyskało 78.2% zdających z całej Polski. Maturzyści mogą sprawdzać swoje indywidualne wyniki na stronie Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika. 

Znamy wyniki matur. /fot. UM Wrocławia

Egzamin maturalny w 2022 roku zdało 78,2 proc. zdających, w tym:

  • 84 proc. absolwentów liceów;
  • 69,2 proc. – techników;
  • ponad 20,5 proc. – szkół branżowych.

Egzaminu nie zdało 21,9 proc. maturzystów. 15,5 proc. wszystkich zdających ma jednak prawo do poprawy w terminie sierpniowym, z uwagi na niezaliczenie przez nich tylko jednego przedmiotu. Osób, które nie zdały więcej niż jednego egzaminu, było 6,3 proc. Będą one mogły poprawić swoje wyniki dopiero za rok. 

Jak poradzili sobie maturzyści z województwa dolnośląskiego?

W skali Polski, dolnośląskim uczniom poszło najsłabiej, zdawalność w tym województwie była na poziomie 75%. Dla porównania, największą zdawalność osiągnęli egzaminowani w województwie mazowieckim oraz małopolskim, 82%.

Zdawalność uczniów z Dolnego Śląska – poszczególne przedmioty

Egzamin z języka polskiego, tak samo jak z angielskiego, zaliczyło w województwie dolnośląskim aż 95% uczniów. Gorzej młodzież poradziła sobie z matematyką, tutaj zdawalność wynosiła 78%.

Egzamin poprawkowy

Osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu maturalnego, mogą podejść do niego ponownie 23 sierpnia. Do 12 lipca muszą złożyć oświadczenie o chęci przystąpienia do poprawki. Jeśli uzyskają pozytywny wynik, będą miały szansę wziąć udział w II lub III turze rekrutacji na niektóre kierunki studiów. 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI