13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Prace budowlane na Wojszycach. Zobacz co się zmienia w ramach inwestycji

WARTO PRZECZYTAĆ

Trwa przebudowa ulic Asfaltowej i Lutosławskiego. Prace związane są z powstawaniem na Wojszycach zespołu szkolno-przedszkolnego, który od następnego roku ma zostać oddany do użytku.

Trwają prace budowlane na Wojszycach, fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Za pracami remontowymi na ul. Asfaltowej i ul. Lutosławskiego odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich. Koszt przebudowy wynosi ponad 12 mln zł. Zarząd nadzoruje też budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na Wojszycach. Koszt inwestycji to blisko 48 mln zł.

Przebudowa ulic na Wojszycach

Na ul. Lutosławskiego i Asfaltowej powstał już pierwszy przystanek i kilkusetmetrowy fragment krawężnika. Zarząd planuje zasadzić wzdłuż drogi kilkanaście tysięcy krzaków i 202 drzewa. W ramach inwestycji powstaną przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, droga rowerowa, chodnik, a także rondo na skrzyżowaniu ulic Smardzowskiej, Lutosławskiego i Asfaltowej. Przy powstającej na tym terenie szkole pojawi się również zatoka postojowa o nazwie „Kiss and Ride”.

W większości przypadków mamy już zakończone prace związane z budową sieci podziemnych, czyli kanalizacji, energetyki, sieci MKT (Miejskie Kanały Technologiczne, przyp. red.), od których musieliśmy zacząć, aby móc  drogę wybudować – informował Krzysztof Świercz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Asfaltowej

Przy ul. Asfaltowej powstaje zespół szkolno-przedszkolny, do którego będzie mogło uczęszczać łącznie 1200 dzieci. Obiekt przyjmie do szkoły podstawowej 1000 uczniów. Natomiast w przedszkolu dostępnych miejsc będzie około 200.

– Założenie jest takie, że budowa ulic musi się zakończyć przed oddaniem do użytku szkoły. Dzieci mają pójść do niej we wrześniu 2023 roku i wtedy także ta droga będzie gotowa – mówił Krzysztof Świercz.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI