9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Trwają prace nad budową drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. [ZDJĘCIA]

WARTO PRZECZYTAĆ

Na Dolnym Śląsku trwają prace nad budową drogi ekspresowej S3 w kierunku granicy z Czechami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała zdjęcia z postępu prac, w tym z budowy ogromnego tunelu TS-26 na odcinku Boków – Kamienna Góra Północ. Zobacz postęp prac z lotu ptaka!

Prace nad budową 31-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 między Bolkowem a Lubawką, granicą państwa, znajdują się w zaawansowanym etapie. W ramach budowy, przeprowadzono m.in. drążenie najdłuższego pozamiejskiego tunelu w Polsce, tunelu TS-26. Aktualnie wykonywana jest jego obudowa.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

W lutym tego roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że na budowie trwa m.in. montaż membrany i betonowanie kaloty tunelu TS-26.

Odcinek drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Kamiennej Góry będzie dwujezdniowy o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia będzie posiadać po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Na trasie powstaną również dwa tunele: TS-26 o długości ok. 2300 m oraz TS-32 o długości ok. 320 m w pobliżu Gostkowa.

Planowane zakończenie trwających prac na tym odcinku drogi ekspresowej S3 jest przewidywane w pierwszej połowie 2024 r., jeśli prace będą przebiegać zgodnie z planem.

Wybudowanie drogi ekspresowej S3 pomiędzy Bolkowem a granicą państwa w Lubawce umożliwi łatwiejszy dojazd z Czech drogą ekspresową S3 do autostrady A4 i dalej na północ do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Ponadto, będzie to miało pozytywny wpływ na krajową komunikację wzdłuż zachodniej granicy Polski.

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm PORR (lider) i PORR Bau (partner), a wartość umowy wynosi ponad 1,5 mld zł.

Zobacz zdjęcia:

trwają prace nad budową drogi ekspresowej S3
fot. GDDKiA

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI