7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Pracownicy MPK Wrocław otrzymali medale za wieloletnią służbę

WARTO PRZECZYTAĆ

29 osób odebrało medale za wieloletnią służbę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym we Wrocławiu. Wśród nagrodzonych są pracownicy liniowi tzn. kierowcy, motorniczowie, mechanicy oraz administracja.

Pracownicy MPK otrzymali medale. Fot. MPK Wrocław

Krzysztof Balawejder, który jest prezesem MPK Wrocław podziękował pracownikom za lata poświęconej pracy na rzecz Wrocławia. W dzień przyznania odznaczeń nie obyło się bez wzruszeń. Medale otrzymało 29 pracowników, a jedno z wyróżnień pośmiertnie odebrała rodzina zmarłego pracownika.

Wieloletni pracownicy MPK

Dla pracowników MPK Wrocław to było wielkie przeżycie. Wśród zgromadzonych byli kierowcy, motorniczowie, mechanicy oraz administracja. Podczas wydarzenia obecny był Pana Ryszard Rudnicki, który zanotował rekordowy staż pracy, bo aż 51 lat. Z kolei Pan Zbigniew Pałac w MPK Wrocław spędził 49 lat swojego życia.

Wydarzenie bez udziału wojewody

Na spotkaniu nie pojawił się wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski. Mimo zaproszenia nie dołączył do zgromadzonych, choć to on miał wręczyć pracownikom medale za lata służby.

Wojewoda Dolnośląski nie znalazł czasu dla naszych zasłużonych pracowników. Oni na tą uroczystość czekali od dawna. Cierpliwie czekali także na zakończenie urlopu przez wojewodę. Jeszcze we wtorek mieliśmy zapewnienie, że wręczającym będzie Wojewoda Dolnośląski. Dziś okazało się że medale wręczała Małgorzata Hasiewicz, jedna z pań dyrektorek w urzędzie wojewódzkim. – skomentował Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI