Ładowanie

Prezes dużej wrocławskiej spółki aresztowany. Czego dotyczą zarzuty?

Alicja Jurasz 1 czerwca, 2023

Prezes i członek zarządu wrocławskiej spółki Chemeko-System, świadczącej usługi odbioru oraz zagospodarowania odpadów komunalnych i przemysłowych, zostali zatrzymani przez policję. Sprawa dotyczy nielegalnego wysypiska odpadów w Rudnej Wielkiej.

29 maja 2023 roku funkcjonariusze policji w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczącym nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych zatrzymali dwie osoby związane z wrocławską spółką Chemeko-System – jej prezesa oraz członka zarządu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Prezes i członek zarządu wrocławskiej spółki zatrzymani w charakterze podejrzanych

Prezes zarządu Chemeko-System Paweł Pogodziński oraz członek zarządu i dyrektor ds. transportu i logistyki Bartosz Kulaszka zostali zatrzymani, oraz przesłuchani w charakterze podejrzanych. Mężczyźni złożyli oświadczenia ze zgodą na publikację pełnych danych, imienia i nazwiska oraz na publikację pełnego wizerunku. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Prokurator, uwzględniając materiał dowodowy zgromadzony w sprawie wskazujący na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzuconych im czynów oraz obawę matactwa procesowego zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie wniosku o tymczasowe aresztowanie Pawła P. oraz Bartosza K. na okres 3 miesięcy – informuje prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Oświadczenie spółki Chemeko-System

Wrocławska spółka Chemeko-System odniosła się do sprawy, publikując oficjalne oświadczenie:

„Dzisiaj, tj. 29 maja o godzinie 5.20 rano zatrzymano prezesa Chemeko-System, Pawła Pogodzińskiego. Kilkanaście minut później zatrzymano członka zarządu Bartosza Kulaszkę.

Postanowienie o zatrzymaniu wydał prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jest ono zadziwiające wobec współpracy spółki Chemeko-System w sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Spółka nie tylko przekazywała wszelkie materiały i wyjaśniania, ale sama wielokrotnie składa wnioski dowodowe. Ostatni wniosek dowodowy pochodzi z 24 kwietnia br. i wnosił o dopuszczenie i przesłuchanie Pawła Pogodzińskiego, prezesa Chemeko-System.

Zatrzymanie i doprowadzenie na czynności do Prokuratury Okręgowej w Warszawie osób, które stawiały się na wszelkie przesłuchania i sprawy sądowe, jest wyrazem braku adekwatności środków.

Warto podkreślić, iż w grudniu 2022 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie w tej samej sprawie, tj. prowadzenia gospodarki odpadami niezgodnie z prawem, zatrzymała i wystąpiła o wnioski aresztowe dla dwóch byłych pracowników firmy. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa ich nie uwzględnił i zastosował tylko wolnościowe środki zapobiegawcze.

Chemeko-System pozostaje w sporze z Prokuraturą Okręgową w Warszawie w sprawie o naruszenie dóbr Spółki i rozpowszechnianie w mediach nieprawdziwej informacji o prowadzeniu przez Spółkę nielegalnych składowisk.

Zarówno Paweł Pogodziński i Bartosz Kulaszka złożyli oświadczenia ze zgodą na publikację pełnych danych, imienia i nazwiska oraz na publikację pełnego wizerunku.”

CZYTAJ WIĘCEJ:  Droga rowerowa na ul. Kosmonautów. Odcinek 2 km zyskał nową nawierzchnię bitumiczną!
Tagi