Ładowanie

Prezydent Sutryk odwiedził Sołtysowice. Nad problematycznym przejazdem powstanie wiadukt

16 maja, 2024

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

W ramach swojego cyklu wizyt na wrocławskich osiedlach prezydent Jacek Sutryk odwiedził Sołtysowice, gdzie po raz pierwszy mieszkańcom zaprezentowano wizualizację fragmentu Alei Północnej. Dla mieszkańców najważniejszym elementem inwestycji ma być wiadukt nad problematycznym przejazdem kolejowym, przed którym tworzą się ogromne korki.

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Mieszkańcy Sołtysowic w przyszłości nie będą już musieli czekać w długich zatorach przed przejazdem kolejowym na ul. Poprzecznej. W ramach prac nad Aleją Północną, powstanie niemal półkilometrowy wiadukt nad torami kolejowymi linii 143.

Wiadukt będzie kosztował około 110 mln zł. Cała Aleja Północna — około 0,5 miliarda. Projektowanie tej trasy jest trudne, bo wymaga bardzo wielu uzgodnień i nie wszystko jest tutaj w naszych rękach. W najbardziej optymistycznym wariancie pierwszy raz wbijemy łopatę w połowie przyszłego roku – informuje Jacek Sutryk.

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Podczas spotkania omówiono również plany inwestycyjne po obu stronach Alei Poprzecznej. Lokum Developer planuje budowę wysokich bloków, nawet do 14 pięter, jednak prezydent oraz władze miasta nie zgodzą się na to. Na działkach tych obecnie nie ma możliwości żadnej zabudowy, a Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie przewiduje zmian, dopóki infrastruktura na Sołtysowicach nie zostanie usprawniona.
Podczas spotkania poruszono również kwestie powiązań rowerowych oraz poprawy komunikacji zbiorowej.

Dzisiejsze spotkanie niosło ze sobą sporo emocji, ale wracamy z niego z mocnym przekonaniem, że szczere rozmowy były potrzebne. Dziękujemy mieszkańcom i radnym osiedlowym Sołtysowic za liczne przybycie – napisał prezydent.

Kolejne z zaplanowanych spotkań odbędzie się w kolejną środę, 22 maja, na wrocławskich Kuźnikach.

Tagi