Ładowanie

2 czerwca, Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski ogłosił wykluczenie z grona członków stowarzyszenia prezydent Świdnicy oraz burmistrz Strzelina.

Prezydent Świdnicy oraz Burmistrz Strzelina wykluczone z TAK! Dla Polski

Alicja Jurasz 3 czerwca, 2023

2 czerwca, Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski ogłosił wykluczenie z grona członków stowarzyszenia prezydent Świdnicy oraz burmistrz Strzelina. 1 czerwca Beata Moskal-Słaniewska pochwaliła się w mediach społecznościowych otwarciem w Świdnicy filii Dolnośląskiej Instytucji Zarządzajacej wraz z zarządem województwa. Fot. Facebook Beata Moskal-Słaniewska Prezydent Świdnicy

W piątek, 2 czerwca, Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski ogłosił wykluczenie z grona członków stowarzyszenia prezydent Świdnicy, Beatę Moskal-Słaniewską, oraz burmistrz Strzelina, Dorotę Pawnuk. Powodem publiczne okazanie wsparcia zarządowi województwa, któremu ruch otwarcie się sprzeciwia.

Pojawiło się oficjalne świadczenie Zarządu Stowarzyszenia TAK! Dla Polski – Dolny Śląsk, w których informuje on o wykluczeniu dwóch dotychczasowych członkiń — Beaty Moskal-Słaniewskiej i Doroty Pawnuk. W piśmie decyzję uwarunkowano „sprzeniewierzeniem się wartościom ruchu oraz działalności na jego szkodę”.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Powodem wykluczenia z TAK! Dla Polski współdziałanie z zarządem województwa

W sprawie chodzi o publiczne okazanie wsparcia środowisku politycznemu zarządu województwa, czyli koalicji Prawa i Sprawiedliwości i Bezpartyjnych Samorządowców. Dolnośląskich oddział TAK! Dla Polski otwarcie się temu sprzeciwia.

„Publiczne okazanie wsparcia Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego Cezaremu Przybylskiemu i jego środowisku politycznemu jest działaniem rozbijającym jedność opozycji demokratycznej, która od miesięcy wyraża swój sprzeciw wobec działalności Zarządu Województwa Dolnośląskiego rządzonego przez koalicję Prawa i Sprawiedliwości i Bezpartyjnych Samorządowców.

Mechanizmy władzy znane z polityki krajowej zostały przeniesione na nasze regionalne podwórko – zawłaszczenie władzy, uznaniowe rozdawnictwo pieniędzy publicznych oraz masowa propaganda, wymierzona w liderów opozycji, zostały do nas sprowadzone za pośrednictwem Cezarego Przybylskiego, który podjął decyzję o zaproszeniu PiS do współrządzenia województwem. Jest żyrantem władzy zarówno w regionie, jak i osobą wspierającą układ rządzący naszym krajem. Trwając w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością wyraża zgodę na antyeuropejską, szowinistyczną politykę i używanie symboliki nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w kampanii wyborczej.

Nie będzie zgody Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski na współpracę i próby wybielania kolaborantów Prawa i Sprawiedliwości. Toczymy walkę o wolną, demokratyczną Polskę – kto nie chce w tym pomagać, niech chociaż nie przeszkadza” – czytamy w oświadczeniu ruchu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Duszniki- Zdrój: W Teatrze Zdrojowym zagra zespół Apeiron Trio
Tagi