-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Prezydent Wrocławia po raz ósmy przyzna stypendia artystyczne

WARTO PRZECZYTAĆ

Artyści mogą się ubiegać o roczne lub półroczne stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie. Wnioski przyjmowane są do 30 września 2022.

Artyści zostaną nagrodzeni

Artyści, którzy wyróżniają się w swojej dziedzinie mogą powalczyć o stypendium artystyczne prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.  Roczne lub półroczne stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie można uzyskać za działania w dziedzinie muzyki, teatru, sztuk wizualnych, tańca, literatury i filmu oraz za upowszechnianie kultury. Mogą być przeznaczone tylko na realizację konkretnych pomysłów artystycznych. We wniosku należy wskazać cel i zakładane rezultaty artystycznego przedsięwzięcia, na które ma zostać wydane stypendium. Nie można spożytkować go na zakup środków trwałych, dofinansowanie nauki, czy podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Ważne terminy

Wnioski na pierwsze półrocze 2023 roku i cały 2023 rok na realizację przedsięwzięcia przyjmowane będą do 30 września 2022.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 16 grudnia 2022 r. Stypendia będą wypłacane nagrodzonym od stycznia przyszłego roku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI