1.6 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Prezydent Wrocławia przyznał nagrody firmom odpowiedzialnym społecznie

WARTO PRZECZYTAĆ

Podczas tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu poznaliśmy laureatów Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Laury przyznano drugi raz z rzędu. Jakie firmy wyróżniono w tym roku?

Nagrody Prezydenta Wrocławia trafiły do firm Impel, Nokia i Whirpool. Fot. Maciej Kulczyński

Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie to wyróżnienie dla firm, które dbają o lokalną społeczność, a także komfort pracy swoich pracowników.

– Przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie nie tylko budują gospodarczą tkankę naszego kraju i regionu, ale także angażują się społecznie i to w czasach, kiedy zarówno rano, jak i wieczorem zastanawiamy się skąd wziąć pieniądze na nasze aktywności. Tak jest nie tylko w samorządach, ale i w sektorze gospodarczym. Tymczasem nagrodzone dzisiaj firmy potrafią się dzielić tym, co mają i realizować swoją odpowiedzialność biznesu. Za to chciałbym im serdecznie podziękować – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Impel, Nokia i Whirpool nagrodzeni

Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny otrzymały firmy Impel, Nokia i Whirpool.

Impel

Impel od 30 lat wspiera firmy i instytucje. Oferuje im usługi outsourcingowe.

– Pomagamy, inwestujemy, przekazujemy środki na wiele inicjatyw. Wspomagamy Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową wraz z projektem Przylądek Nadziei, Fundację Ukraina. Pomagamy też Fundacji Procuro, która aktywizuje dzieci niepełnosprawne. Poświęcamy czas i środki na Dolnośląskie Gryfy oraz sport. Myślę, że przez te lata przekazaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych na cele społeczne. Jednak angażujemy również nasz czas i energię w działania społeczne. Jesteśmy dumni, że możemy tworzyć nie tylko tę ekonomiczną tkankę Wrocławia, ale też budować to miasto od strony społecznej – komentowałJakub Dzik, wiceprezes Impel S.A.y Polska Sp. z o.o.

Nokia

Nokia aktywnie troszczy się o lokalną społeczność i środowisko naturalne. Priorytetem jest dla nich komfort pracowników i ich rodzin. Działania społeczne, jakie podejmuje koncern widoczne były zaraz po rozpoczęciu wojny w Ukrainie. W budynku Nokii przy ul. Śrubowej przygotowano kilkaset miejsc noclegowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy. W Nokii istnieje również społeczność „Nokia Hereos” , którą tworzą pracownicy firmy. W ciągu roku przysługują im dwa dni, które mogą wykorzystać na działalność charytatywną.

Przedstawiciel Nokii nie mógł odebrać statuetki podczas tegorocznej uroczystości ze względów zdrowotnych.

Whirpool

Za zaangażowanie w sprawy społeczne podczas pandemii i wojny w Ukrainie, uhonorowano firmę Whirpool. We Wrocławiu działają trzy jednostki koncernu, gdzie pracuje około 2 tys. osób.

– W tym roku obchodzimy we Wrocławiu piękny jubileusz, gdyż jesteśmy tu obecni od 20 lat, kiedy to przejęliśmy firmę Polar. Od dawna też współpracujemy z tutejszym samorządem i jesteśmy bardzo wyczuleni na lokalne potrzeby. Pierwszym wielkim testem był dla nas czas pandemii, kiedy to musieliśmy pomyśleć nie tylko o pracownikach, ale też o naszych partnerach instytucjonalnych, o organizacjach pozarządowych. Drugim ogromnym wyzwaniem był wybuch wojny na Ukrainie. Tutaj bardzo szybko musieliśmy zaopiekować się naszymi pracownikami, których mamy kilkuset w samym Wrocławiu. To była dla nas wszystkich wielka lekcja pokory. Wrocław jest dla nas jednym z najważniejszych miejsc w Europie, stąd też nasze ogromne zaangażowanie w sprawy społeczne – informował Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Company Polska Sp. z o.o.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3