6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Prognoza przed wyborami. Jacek Sutryk pewnie zwycięża w 1 turze

WARTO PRZECZYTAĆ

Obecny prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk bezkonkurencyjnie wygrywa w wyborach samorządowych – wynika z nowej prognozy wyborczej dla Wrocławia. Przedstawiamy wyniki w dwóch wariantach.

Użytkownik Twittera znany pod nazwą Daniel Pers opublikował symulację dla Wrocławia do zbliżających się wyborów samorządowych. Gdyby odbyły się one już dziś, Jacek Sutryk bezapelacyjnie pokonałby swoich konkurentów. Oznacza to, że wrocławianie doceniają wkład obecnego prezydenta w rozwój stolicy Dolnego Śląska i chcą by nadal pełnił on swoje stanowisko.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Nowa prognoza

Prognoza do wyborów samorządowych została sporządzona w dwóch wariantach – w zależności od tego, kogo wystawi Prawo i Sprawiedliwość. W opcji, w której o fotel prezydenta Wrocławia ubiegałby się Dawid Jackiewicz, obecny prezydent mógłby otrzymać poparcie 51,52 proc., a jego konkurent 18,62 proc. Gdyby w wyborach wziął udział z kolei Michał Dworczak, to mógłby cieszyć się wynikiem 20,59 proc., podczas gdy Jacek Sutryk uzyskałby 54,41 proc. Prognoza uwzględnia też dobry wynik dla kandydatki Nowej Lewicy – Agnieszki Dziemianowicz-Bąk (ponad 5 proc.). Wiele jednak wskazuje na to, że ugrupowanie nie będzie wystawiało swojego kandydata w wyborach, co może wpłynąć na jeszcze lepszy wynik Jacka Sutryka w głosowaniu.

Kadencja Jacka Sutryka

Obecny prezydent Wrocławia nieprzerwanie realizuje miejskie programy, takie jak Wrocławski Budżet Obywatelski, Fundusz Osiedlowy czy Mikrogranty. W trakcie jego 4-letniej kadencji wydano 295 milionów złotych na infrastrukturę tramwajową w ramach TORYwolucji, a w mieście pojawiło się w tym czasie 240 nowych autobusów oraz uruchomiono 11 nowych linii podmiejskich. Ponadto ok. 315 mln zł przeznaczono na inwestycje i remonty w placówkach oświatowych oraz 200 mln zł na program Zmień Piec, którego celem jest poprawa jakości powietrza we Wrocławiu.

Zobacz też: Jacek Sutryk: Wrocław pozostaje dla mnie Naszą Wspólną Sprawą

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI