9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Prognoza wyborcza dla Wrocławia. Kto zyskuje, a kto traci?

WARTO PRZECZYTAĆ

Znana jest już najnowsza prognoza wyborów do rady miasta we Wrocławiu. Na jakie poparcie mogą liczyć poszczególne ugrupowania?

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ogólnopolska Grupa Badawcza analizuje postawy i potrzeby Polaków, m.in. przeprowadza badania polityczne o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Ich najnowsza prognoza wyborcza pokazuje, kto ma największe szanse w wyborach do rady miasta Wrocławia.

KO wygrywa z PiS. Na drugim miejscu Sutryk

Według prognozy największe poparcie we Wrocławiu nadal ma Koalicja Obywatelska. Jednak liczba ich zwolenników zmalała od 2018 roku. Pięć lat temu PO z koalicjantami uzyskali 35 proc. Dzisiejsze statystyki dają im o 12,5 proc. mniej poparcia niż podczas ubiegłych wyborów.

Na drugim miejscu znalazł się komitet Jacka Sutryka, który wyprzedza partię Prawa i Sprawiedliwości. Ugrupowanie może liczyć na 18 proc., a więc więcej niż w 2018 roku uzyskał komitet Rafała Dutkiewicza (14 proc.). PiS w porównaniu do ubiegłych wyborów zanotował duży spadek. Ich poparcie zmniejszyło się z 27 proc. do niecałych 18 proc. Według prognozy wrocławianie mogą też licznie zagłosować na ugrupowanie Szymona Hołowni (13 proc.), które pięć lat temu nie znalazło się na liście wyborczej. Za nim znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy (około 10 proc.), Konfederacja (niecałe 8 proc.) oraz Lewica (7 proc.).

Zobacz też: Jacek Sutryk: Wrocław pozostaje dla mnie Naszą Wspólną Sprawą

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI