Ładowanie

Rodzice mogą składać podania w ramach programu

Program “Dobry start”. Ile wniosków złożono do tej pory?

admin 28 sierpnia, 2023

Rodzice mogą składać podania w ramach programu "Dobry start" do końca listopada. Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Rodzice mogą składać podania w ramach programu “Dobry start” do końca listopada. Ile dzieci skorzysta ze świadczenia?

Opiekunowie dzieci (do 20 roku życia lub do 24 lat jeśli mają one orzeczoną niepełnosprawność) mogą uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętu i niezbędnego wyposażenia do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie jest udzielane rodzicom bez względu na wysokość ich zarobków. Jak przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, w ramach programu złożono już 3,69 mln wniosków dla 3,97 mln dzieci.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Jak złożyć wniosek o 300+?

Wnioski o wyprawkę szkolną można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji mZUS, PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Aplikację mZUS można pobrać za darmo ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby skorzystać z mZUS, konieczne jest posiadanie profilu na platformie PUE ZUS. Profil następnie należy połączyć z aplikacją mZUS.

Ważne terminy

Termin składania wniosków upływa 30 listopada. Warto jednak złożyć dokumenty do końca sierpnia, ponieważ wtedy przelew bankowy przyjdzie najpóźniej 30 września.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Masa Krytyczna przejedzie przez Wrocław! Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu
Tagi