-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

W projekcie „Dobry staż – lepsze jutro” wezmą udział również uczniowie z Ukrainy

WARTO PRZECZYTAĆ

Projekt skierowany jest do uczniów szkół zawodowych. W ramach „Dobry staż – lepsze jutro” odbywają płatne praktyki i staże, które pomogą im zweryfikować wybór zawodu. Skorzystają z niego także ukraińscy uczniowie.

czestnicy projektu “Dobry staż – lepsze jutro”. Fot. wroclaw.pl

Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie wśród uczniów wrocławskich szkół kształcących w zawodzie, w szczególności poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego. Do tej pory w projekcie wzięło udział 360 uczniów.

„Dobry staż – lepsze jutro” szansą dla młodzieży z Ukrainy

Aktualnie we Wrocławiu przebywa wielu ukraińskich uchodźców. Przyjechali do miasta po 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała ich kraj. Wśród nich jest także młodzież, która w tym trudnym czasie musi podjąć ważne decyzje zawodowe.

Miasto postanowiło dać ukraińskim uczniom możliwość odbycia płatnych staży i praktyk pod okiem ukraińsko- lub rosyjskojęzycznych opiekunów. W ramach tego projektu dwudziestka młodych ludzi z Ukrainy mogła także skorzystać z bezpłatnego doradztwa zawodowego, a także udział w kursach języka polskiego. – informuje Anna Motyka z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

To dla nich szansa, by stworzyć zarys swoich planów zawodowych oraz produktywnie spędzić wakacje.

W projekcie wzięły udział trzy wrocławskie szkoły zawodowe

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu,
Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych nr 13 we Wrocławiu;
Zespół Szkół nr 6 we Wrocławiu.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI