Ładowanie

[AKTUALIZACJA] Prywatyzacja Śląska Wrocław. Znane są szczegóły przetargu

KP 2 czerwca, 2023

Prywatyzacja piłkarskiego Śląska Wrocław czas start! Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia można znaleźć zaproszenie do wzięcia udziału w przetargu i negocjacjach z przedstawicielami miasta. Przeczytaj o szczegółach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Powiedzieć, że ostatni sezon piłkarskiego Śląska Wrocław był rozczarowujący, to nie powiedzieć nic. W ostatniej kolejce Ekstraklasy wrocławianie cudem uniknęli degradacji do 1 ligi jedynie dzięki fatalnej dyspozycji Wisły Płock, która finalnie spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej. Do odciążenia miejskiego budżetu oraz potencjalnego zwiększenia jakości sportowej drużyny ma przyczynić się prywatyzacja klubu. W tym celu kilka tygodni temu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk złożył wniosek do Rady Miejskiej. Teraz proces ten wkracza w fazę realizacji i poznaliśmy jego szczegóły.

W znajdującym się na Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia zarządzeniu można przeczytać, że ogłoszony został przetarg związany z zakupem większościowego pakietu akcji klubu. Miasto zamierza sprzedać co najmniej 59 694 akcje Śląska, ale nie więcej niż 93 177. Jedna akcja ma wartość nominalną 1000 zł. W praktyce oznacza to sprzedaż od 51% do 79,61% całości. Potencjalny nabywca ma czas na złożenie wniosków o dopuszczenie do przetargu do 5 czerwca 2023 roku do godziny 15:00. W zarządzeniu można także znaleźć skład zespołu, który będzie odpowiadał za negocjacje z potencjalnymi nabywcami. Należą do niego:

  • Jakub Mazur – Przewodniczący zespołu
  • Wojciech Adamski
  • Piotr Mazur
  • Włodzimierz Patalas
  • Damian Żołędziewski
  • Maria Michułka – sekretarz zespołu
  • Doradca prywatyzacyjny

Aktualizacja 2.06.2023

W dniu 2 czerwca, Prezydent Jacek Sutryk, poinformował, że okres składania ofert został przedłużony do dnia 16 czerwca 2023 roku do godz. 15:00. Wszystkie szczegóły znajdują się BIP. Powodem ma być wzmożone zainteresowanie kupnem pakietu większościowego akcji piłkarskiego Śląska Wrocław.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Zagłębie lepsze w derbach
Tagi