-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Przebudowa ważnej komunikacyjnie części Nadodrza. Sprawdź zmiany w ruchu

WARTO PRZECZYTAĆ

W sobotę, 27 sierpnia, rozpocznie się przebudowa ul. Pomorskiej i zachodniej części placu Staszica. Ulica Pomorska zostanie całkowicie zamknięta. Kierowców czekają objazdy, szykują się także zmiany w kursach tramwajów i autobusów.

Swoje trasy zmienią linie tramwajowe 15 i 74 oraz linie autobusowe K, 132, 142, 257.

Objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

Linie 15 i 74 zostaną skierowane objazdem od pl. Staszica przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera do Dubois.

Autobusy K, 142 i nocne 257 jadące od strony Różanki w kierunku centrum, od ul. Reymonta pojadą objazdem przez ul. Łowiecką, Kurkową, Dubois do Drobnera. Co więcej, na trasie objazdu, pojazdy za będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej, na wysokości pl. Strzeleckiego oraz na przystanku tramwajowo-autobusowym przy ul. Dubois przed skrzyżowaniem z ul. Pomorską.

W kierunku K, 142 i 257 będą kursowały od mostu Uniwersyteckiego przez ul. Cybulskiego, Pomorską, Dubois, Kurkową i Łowiecką do ul. Reymonta. Na trasie będą zatrzymywały się na przystankach „Pomorska” przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois oraz na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej na wysokości pl. Strzeleckiego.

Autobusy 132 będą jeździły od pl. Powstańców Wielkopolskich przez ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera do mostu Uniwersyteckiego.

Szykują się zmiany

Prace obejmą kompleksową przebudowę sieci podziemnych, przebudowę jezdni na odcinku ok. 1200 m oraz skrzyżowań Pomorska – pl. Staszica i pl. Staszica – Łowiecka.

Powstanie 1100 m nowego zabudowanego torowiska, po którym będą mogły jeździć również autobusy. Ponadto 1800 m nowych dróg dla rowerów, chodniki, perony przystankowe, przejścia dla pieszych oraz rowerów. Posadzone zostaną także drzewa i krzewy.

Ulica będzie zamknięta przez półtora roku. Realizacją inwestycji zajmuje się firma Torpol S.A. Została ona dofinansowana z Polskiego Ładu kwotą ponad 63 mln zł. Koszt całej inwestycji to ok. 66,4 mln zł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI