Ładowanie

fot. trailer filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

Przedpremierowy pokaz nowych Igrzysk Śmierci w Kinie Nowe Horyzonty

8 listopada, 2023

fot. trailer filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży"

Wrocławscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć film „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” jeszcze przed światową premierą. Hollywoodzki hit, kręcony w Hali Stulecia zostanie wyświetlony 13 listopada w Kinie Nowe Horyzonty.

Po ośmiu latach przerwy, 15 listopada odbędzie się światowa premiera piątego filmu z serii „Igrzyska śmierci”: „Ballada ptaków i węży” na podstawie powieści Suzanne Collins. Wrocław zobaczy go jako pierwszy – 13 listopada. W nowej odsłonie areną Dziesiątych Głodowych Igrzysk, podczas których bohaterowie stoczą walkę na śmierć i życie, stanie się Hala Stulecia.

– Wrocław jako miejsce realizacji tak ważnych zdjęć oraz baza produkcji wygrał z kilkoma innymi miastami europejskimi. Decydującą rolę odegrała Hala Stulecia, będąca jednym z głównych obiektów zdjęciowych, ale nie tylko. Przy tak skomplikowanych produkcjach wsparcie miasta jest po prostu konieczne. Bez tego elementu nie da się zrealizować takiego przedsięwzięcia. To wsparcie nie jest wsparciem finansowym, ale wsparciem organizacyjnym, i tylko i aż przyjaznym spojrzeniem na wymagającą realizację – opowiada Robert Golb, prezes Zarządu Alex Stearn, firmy odpowiedzialnej za produkcję i realizację zdjęć w Polsce.

Ekipa filmowa zwiedzała Wrocław

Okres zdjęciowy do prequelu serii „Igrzyska Śmierci” trwał od 11 lipca do 5 listopada 2022 roku. W filmie wystąpili aktorzy młodego pokolenia: Rachel Zegler, Hunter Schafer czy Tom Blyth.

– Cała amerykańska ekipa aktorów i producentów eksplorowała zakątki Wrocławia, umawiając się na wspólne szukanie wrocławskich krasnali na podstawie specjalnych map przygotowanych przez Biuro Promocji Miasta i Turystyki. Wszyscy bawili się przy tym wspanialePoza krasnalami, Mika Saito, zakochała się we wrocławskich pączkach. Kupowała je dla siebie i całej załogi, a następnie robili degustacje smaków – zdradza Marianna Rowińska, producentka firmy Alex Stearn.

Za reżyserię filmu odpowiadał Francis Lawrence, który pracował już przy poprzednich częściach oraz przy takich produkcjach jak „Jestem legendą”, „Czerwona jaskółka” czy „Constantine”.

– Francis Lawrence, reżyser filmu, bardzo polubił Wrocław. Każdego wolnego dnia chodził na Rynek do tutejszych kawiarni, aby napić się kawy. W wolne niedziele uwielbiał eksplorować lokalne restauracje, poznając przy tym tradycyjną polską kuchnię. Co ciekawe, podczas dłuższych przerw w kręceniu „Igrzysk śmierci”, zamiast wylotu z Polski do sąsiednich krajów, wolny czas wolał spędzać właśnie we Wrocławiu –  opowiada Robert Golba.

Hala Stulecia bohaterem hollywoodzkiego hitu  

Hala Stulecia projektu niemieckiego architekta i wizjonera Maxa Berga, a także obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, stała się jednym z najważniejszym elementów filmowej scenografii.

-Produkcja Igrzysk Śmierci to bez wątpienia jedna z najbardziej wymagających i niesamowitych realizacji w całej, bardzo bogatej przecież, historii Hali Stulecia. Jesteśmy dumni, że tak profesjonalna ekipa wybrała właśnie nasz obiekt. Zawdzięczmy to oczywiście niezwykłej modernistycznej kopule, ale też całemu nowoczesnemu zapleczu, jakie posiada zarówno hala, jak i cały kompleks. Było to wymagające przedsięwzięcie, udało nam się spełnić wyśrubowane oczekiwania producentów i dzięki temu już za parę dni widzowie na całym świecie będą oglądać wnętrza największej wizytówki Wrocławia – opowiada Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia.

Pierwszy światowy trailer do najnowszej części „Igrzysk śmierci” z wrocławskimi akcentami obejrzało już 21 mln widzów.

Wrocławski pokaz przedpremierowy

Prapremiera filmu “Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” odbędzie się 13 listopada (w poniedziałek) o godz. 18:00 w Kinie Nowe Horyzonty.

– Cieszymy się z kolejnego światowego projektu filmowego zrealizowanego we Wrocławiu i możliwości organizacji jego przedpremierowego pokazu – mówi Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, przygotowującego premierę – Nawet jeśli nasze miasto nie w każdej z takich produkcji gra „samo siebie”, to każdy taki projekt jest okazją do dodatkowej reklamy i zaproszenia turystów podążających śladem ulubionych filmów – dodaje.

Bilety na seans będą dystrybuowane 8 listopada (w środę) w dwóch punktach:

– Kino Nowe Horyzonty (kasy biletowe) – 11.00-13.00 (lub do wyczerpania puli);
– Hala Stulecia (Visitor Centre) – 13.00-15.00 (lub do wyczerpania puli).

Liczba sztuk jest ograniczona – jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie 2 bilety.

Tagi