Ładowanie

Dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Asfaltowej pojawiły się przedszkolaki wraz z rodzicami. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia!

Przedszkole przy ul. Asfaltowej otwarte! [ZDJĘCIA]

1 września, 2023

Dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Asfaltowej pojawiły się przedszkolaki wraz z rodzicami. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia! Otwarcie przedszkola przy ul. Asfaltowej, fot. UM Wrocławia

W poniedziałek, 4 września naukę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Asfaltowej rozpocznie 1000 uczniów. Dziś w placówce pojawiły się przedszkolaki wraz z rodzicami. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia!

Dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Asfaltowej pojawiły się przedszkolaki wraz z rodzicami. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia!
Otwarcie przedszkola przy ul. Asfaltowej, fot. UM Wrocławia

W nowym roku szkolnym do placówek oświatowych prowadzonych przez Wrocław pójdzie ponad 93 tys. dzieci. Do szkół podstawowych uczęszczać będzie ok. 45 tys. uczniów, do ponadpodstawowych ponad 32 tys., a do przedszkoli prawie 16 tys. 1 września podczas inauguracji roku przedszkolnego oficjalnie zaczęły funkcjonować dwa nowe przedszkola – przy al. Hallera i ul. Asfaltowej.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Asfaltowej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 25 przy ul. Asfaltowej 6 znajduje się pomiędzy osiedlami Wojszyce i Jagodno. Placówka przyjmie 1200 dzieci – 200 przedszkolaków i 1000 uczniów.

Tę placówkę będziemy poznawać i tworzyć od początku wszyscy. I mam tu na myśli zarówno przedszkolaki, jak i nas nauczycieli i pracowników placówki. Wierzę, że mając taki potencjał stworzymy miejsce, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, i do którego z chęcią będą przychodziły – mówi Dagmara Babczyńska, dyrektor przedszkola przy ul. Asfaltowej.  

W budynku przedszkola, który został dziś udostępniony maluchom znajduje się osiem sal, z osobnymi łazienkami i magazynkami. Jest też sala rekreacyjna (ok.110 mkw.), pomieszczenia administracyjne, socjalne i gospodarcze. Do dyspozycji dzieci są również: kuchnia, gabinet pielęgniarki, stomatologa oraz logopedy.

To jest przedszkole na miarę XXI wieku. Takimi inwestycjami możemy się szczycić. W placówce wszystko jest nowe i nowoczesne. Począwszy od wyposażenia pomieszczeń, po proekologiczne rozwiązania. Ale oczywiście żadna placówka oświatowa nie mogłaby funkcjonować bez wykwalifikowanej kadry, która czuwa nad przedszkolakami. I taką właśnie tu mamy – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Przy budowie placówki ważne znaczenie miała ekologia, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Wyposażamy obiekty m.in w instalacje fotowoltaiczne, zielone dachy, zielone ściany, ogrody deszczowe. Dbamy o istniejącą zieleń. Wszystkie nasze działania mają na celu poprawę komfortu użytkownikom obiektu edukacyjnego oraz,  co równie istotne, pozytywne oddziaływanie na środowisko. Nie bez znaczenia są też koszty utrzymania placówek, które dzięki wymienionym rozwiązaniom będą mniejsze – zaznacza Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.
Na zewnątrz do dyspozycji przedszkolaków będą też m.in.: plac zabaw, stojaki na rowery, mała architektura oraz teren pod ogród warzywny. Ponadto posadzono 136 drzew, 2,4 tys. krzewów, 330 szt. pnączy i 26 tys. bylin.

Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 25 przy ul. Asfaltowej kosztowała ponad 57 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE wynosiło ponad 10 mln złotych.

Przedszkole przy al. Hallera

1 września uruchomione zostało także Przedszkole nr 141 przy al. Hallera. Dwukondygnacyjny budynek przedszkola ma powierzchnię użytkową  ok.  1806 mkw. Znajduje się w nim osiem sal z węzłami sanitarnymi i magazynkami. Dzieci i nauczyciele będą mieć także do dyspozycji salę rekreacyjną i drugą do zajęć terapeutycznych oraz pomieszczenia gospodarcze, socjalne i administracyjne. Przedszkole posiada własny węzeł żywieniowy wraz z chłodniami.

Na przedszkolaków czekają dwa place zabaw ze ścieżką sensoryczną i nowa zieleń. W ramach inwestycji nasadzono m.in. 14 drzew i ponad 1,5 tys. krzewów. Poza tym sam budynek ma wiele rozwiązań proekologicznych. Inwestycja kosztowała miasto ponad 15,7 mln złotych.

Zobacz też: Przedszkole przy al. Hallera gotowe! Dzieciaki przecierają szlaki w czasie dni adaptacyjnych

Dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Asfaltowej pojawiły się przedszkolaki wraz z rodzicami. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia!
Otwarcie przedszkola przy ul. Asfaltowej, fot. UM Wrocławia

Nowy autobus oraz łącznik do placówki przy ul. Asfaltowej

4 września uruchomiony zostanie autobus 310, który będzie kursować od skrzyżowania ul. Buforowej, Sarniej i Vivaldiego przez ul. Buforową, ul. Lutosławskiego, przebudowaną ul. Asfaltową, dalej Pawią i Parafialną do ronda Bednarza. Nowe przystanki znajdują się bezpośrednio przy wejściu do szkoły. W dni szkolne (bez weekendów): autobusy będą jeździć z częstotliwością 15 min (od 6:00 do 8:30 oraz od 12:30 do 17:00 ) oraz co 30 minut (od 8:30 do 12:30 i od 17:00 do 18:00).  

Dojazd samochodem do szkoły umożliwia nowo wybudowany 750-metrowy łącznik – odcinek ulicy Lutosławskiego – pomiędzy skrzyżowaniami Smardzowskiej z Lutosławskiego (Wojszyce) a Lutosławskiego z Drabika (Jagodno). Ważną inwestycją komunikacyjną jest także remont ul. Asfaltowej.

Zobacz zdjęcia z inauguracji roku przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Asfaltowej:

Dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Asfaltowej pojawiły się przedszkolaki wraz z rodzicami. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia!
Otwarcie przedszkola przy ul. Asfaltowej, fot. UM Wrocławia

Tagi