2 C
Wrocław
sobota, 3 grudnia, 2022

Przemieszczenie barki w trakcie robót na stopniu wodnym Rędzin

WARTO PRZECZYTAĆ

W trakcie prac budowlanych związanych z modernizacją jazu Rędzin na Odrze doszło do przemieszczenia się barki. Na jej pokładzie znajdowały się cztery osoby. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało, a miejsce zostało już zabezpieczone przez odpowiednie służby.

Opis zdarzenia

Wczoraj, 2 sierpnia około godziny 15.30 doszło do osunięcia się barki w obrębie jazu na stopniu wodnym Rędzin. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby obsługujące pojazdy dostarczające materiały na teren budowy oraz dwie osoby z obsługi barki. W wydarzeniu nikt nie ucierpiał. Barka zatrzymała się na elementach obiektu hydrotechnicznego. Jak informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, od razu podjęto akcję związaną z odholowaniem barki w bezpieczne miejsce. Asystowały w tym jednostki pływające Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Pracownicy podejmują czynności mające na celu bezpieczne usunięcie powstałego zatoru na tym obszarze.

Teren został zabezpieczony

Prace na tym odcinku prowadzone są na zlecenie Wód Polskich przez konsorcjum firm Naviga Stal z Kiełczowa oraz Eko-Wod ze Świdnicy. Ze względu na fakt, że jest to teren budowy, to za działania związane z przetransportowaniem unieruchomionej jednostki odpowiada wykonawca. Prace wymagają czasu i zachowania odpowiednich środków ostrożności. Należy podnieść poziom piętrzenia w Odrze na odcinku pomiędzy Brzegiem Dolnym a Rędzinem. W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia bierze udział m.in. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Policja. Swoje działania prowadzi też komisja ds. wypadków żeglugowych przy Urzędzie Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, która będzie wyjaśniała dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3