Ładowanie

Środa, 14 czerwca, godzina 18:00. To właśnie wtedy rozpocznie się najbliższy strajk kobiet pod hasłem „Przestańcie nas zabijać!

„Przestańcie nas zabijać!” Ulicami Wrocławia przejdzie strajk kobiet

Alicja Jurasz 12 czerwca, 2023

Środa, 14 czerwca, godzina 18:00. To właśnie wtedy rozpocznie się najbliższy strajk kobiet pod hasłem „Przestańcie nas zabijać!" Fot. Facebook Ogólnopolski Strajk Kobiet

Środa, 14 czerwca, godzina 18:00. To właśnie wtedy rozpocznie się najbliższy strajk kobiet pod hasłem „Przestańcie nas zabijać! Ani jednej więcej”. Strajkujący, kobiety oraz mężczyźni, przejdą ulicami Wrocławia, upamiętniając tragicznie zmarłą Dorotę z Nowego Targu — ofiarę polskiego prawa antyaborcyjnego.

Po tragicznej śmierci Doroty protestować będzie cała Polska. Strajk rozpocznie się na Placu Gołębim we Wrocławiu przy fontannie, w środę, 14 czerwca. Protestujący spotkają się tam o godzinie 18:00, a później wspólnie przejdą wrocławskimi ulicami.

„Przestańcie nas zabijać! Ani jednej więcej” – to właśnie hasło przewodnie, które będzie im towarzyszyć. Strajk kobiet będzie przeciwstawiać się polskiemu prawu antyaborcyjnemu, przez które wiele kobiet traci życie i zdrowie.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

„24 maja zmarła Dorota. Była w piątym miesiącu ciąży. Na oddział trafiła z bezwodziem. Zamiast leczyć Dorotę i ratować ją przed sepsą pielęgniarki kazały jej leżeć z nogami w górze, bo to miało pomóc przywrócić wody płodowe. Dorota skarżyła się na ból głowy, a wskaźniki świadczące o stanie zapalnym w organizmie rosły. Zaczęły się wymioty. Leżąc z nogami w górze, Dorota spędziła ostatnie doby swojego życia. Gdy stwierdzono zgon płodu o 5.20 rano, lekarze ze szpitala im Jana Pawła II, zamiast bezzwłocznie ratować życie Doroty, zadzwonili do wojewódzkiego konsultanta po dupokryjkę. Dorotę zakwalifikowano do operacji dopiero po konsultacji z prof. Hubertem Hurasem, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie ginekologii i położnictwa w dniu 24 maja 2023 o godz. 7.30. Czyli kolejne dwie godziny czekania i skazywanie Doroty na śmierć. Dorota zmarła o 9.39” – przybliżają tragiczną historię organizatorzy wydarzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Wrocławski żłobek najbardziej innowacyjny w Polsce!
Tagi