10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Ptasi baby boom we wrocławskim zoo. Pisklęta jakich gatunków można zaobserwować?

WARTO PRZECZYTAĆ

We wrocławskim zoo wykluwa się aktualnie wiele ciekawych gatunków ptaków. Jeden z nich, dzioborożec palawański, wydostał się z gniazda 19 lipca. Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest jedynym, któremu udało się rozmnożyć ten narażony na wymarcie gatunek. Oprócz niego rozmnożyło się jeszcze kilkanaście różnych gatunków. Kilka z nich wykluło się we wrocławskim zoo po raz pierwszy, a jeden z nich jest pierwszy w Polsce.

Młode podgorzałki zielonogłowe. Fot. ZOO Wrocław.

Podgorzałki zielonogłowe, krytycznie zagrożone wyginięciem, wykluły się po raz pierwszy właśnie w tym ogrodzie zoologicznym. Co ciekawe, wydarzyło się to z małą pomocą człowieka. W wolierze przy północnej ścianie zoo wykluł się także pierwszy szczudłak o charakterystycznych długich nogach. Na wybiegu żurawi mandżurskich także można podziwiać młodego, energicznego pisklaka. Z kolei kaczki edredony, które mieszkają w Odrarium, są pierwszymi urodzonymi w Polsce w warunkach ogrodów zoologicznych.

Ptaszarnia i Afrykarium

W Ptaszarni po raz pierwszy w tej hodowli przyszły na świat papużki ostrosterne. Pochodzą z południowo-wschodniej Australii, a ich występowanie w naturze jest bardzo rzadkie. Ptaszarnie zamieszkuje również rodzina dzioborożców palawańskich.

W Afrykarium jakiś czas temu wykluła się czapelka złotawa. W pawilonie Kongo można spotkać także młode bączki oraz dwa sierpodudki purpurowe. Bagno w holu głównym Afrykarium zamieszkują małe cudokaczki. W pawilonie Afryki Wschodniej, w sąsiedztwie hipopotamów, spodziewać się można młodych kleszczaków afrykańskich.

Te i wiele więcej piskląt czeka na odwiedzających. Wakacje sprzyjają wycieczkom do zoo, a kiedy będzie na nie lepsza okazja niż wtedy, kiedy zaobserwować można prawdziwy baby boom?

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI