Ładowanie

Puchar Polski w Blind Footballu we Wrocławiu!

Redakcja tuDolnySlask.info 22 czerwca, 2023

Drużyna Śląsk Wrocław Blind Football staje przed szansą zdobycia kolejnego trofeum. Już w najbliższy weekend, 24-25 czerwca, zostanie rozegrany turniej o Puchar Polski w blind footballu. To świetna okazja, aby zobaczyć na żywo wrocławskich zawodników. Areną zmagań stanie sie obiekt przy ul. Kamiennogórskiej.

Puchar Polski w blind footballu zostanie rozegrany na obiekcie przy ul. Kamiennogórskiej 16, należącym do Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących. To właśnie na tym boisku na co dzień trenuje zespół Śląska. Nadchodzący turniej to dla wrocławskich piłkarzy najważniejsze wydarzenie tego roku, w związku z czym szczególnie mocno liczą na wsparcie miejscowych kibiców. Pierwsze mecze zaplanowano na sobotę, 24 czerwca. Początek zmagań już o godz. 11:30. 

Największe emocje czekają jednak kibiców w niedzielę! To właśnie wtedy zostanie rozegrany mecz finałowy, który wyłoni zdobywcę Pucharu Polski w blind footballu. Dotychczas kwestię zwycięstwa rozstrzygały między sobą zespoły Śląska Wrocław i Wisły Kraków. Tym razem obsada turnieju będzie nieco mocniejsza, ale nie ulega wątpliwości, że to właśnie gospodarze i piłkarze Wisły są zdecydowanymi faworytami rozgrywek.

O tytuł najlepszej drużyny w kraju powalczą jednak nie tylko Śląsk i Wisła, ale również Niezłomni Blind Football Zabrze, Warta Poznań Blind Football i Niewidzialni Bielsko-Biała.

Otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 11:30 w sobotę. Pół godziny później wybrzmi pierwszy gwizdek arbitra, który oficjalnie rozpocznie zmagania o Puchar Polski w blind footballu. 

Grupa A

Warta Poznań Blind Football

Wisła Blind Football Kraków

Start Niewidzialni Bielsko-Biała BF

Grupa B

Niezłomni Blind Football Zabrze

Śląsk Wrocław Blind Football

CZYTAJ WIĘCEJ:  Rusza Browar Stu Mostów – Sports Bar na Tarczyński Arenie