Ładowanie

„Pudzian” z klocków Lego! Podobiznę sportowca zobaczysz na wystawie w Sky Tower

20 czerwca, 2023

Mariusz “Pudzian” Pudzianowski, fot. materiały organizatora

Do „Alei Gwiazd sportu” zbudowanych z klocków Lego dołączył Mariusz “Pudzian” Pudzianowski, pięciokrotny Mistrz Świata Strongman. Jego figura wykonana z 120 000 klocków pojawi się na Wystawie Budowli z Klocków Lego w Sky Tower we Wrocławiu. Będzie można ją oglądać już od czwartku, 22 czerwca. Sprawdź, ile kosztują bilety!

Luwr na Wystawie Budowli z Klocków Lego w Sky Tower, fot. materiały organizatora

„Pudzian” z klocków Lego

Mariusz Pudzianowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców, który ma na koncie mnóstwo sukcesów.  To ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, sześciokrotny Mistrz Europy Strongman w latach 2002–2004 i 2007–2009 oraz pięciokrotny Mistrz Świata Strongman w latach 2002, 2003, 2005, 2007 i 2008. Obecnie jest zawodnikiem MMA (Mieszane sztuki walki).

Pudzianowski jest znany ze swojej samodyscypliny i dyscypliny treningowej. Bycie sportowcem wymaga regularności, systematycznego podejścia i umiejętności kontrolowania swoich nawyków. Reprezentuje wartości sportowe, takie jak fair play, rywalizacja, siła woli i umiejętność pokonywania przeszkód, co sprawia, że może być świetnym przykładem dla wielu młodych sportowców. Dzięki tym wszystkim osiągnięciom to właśnie on dołączył do „Alei Gwiazd sportu” zbudowanych z klocków Lego. Projekt polega na budowaniu figur znanych osobistości w skali 1:1. Swoje klockowe podobizny mają już między innymi: Robert i Anna Lewandowscy, Łukasz Piszczek, Francesco Totti czy Piotr Żyła – informują organizatorzy wystawy.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Znane budowle, świat bajek oraz popkultura

Wystawa Budowli z Klocków Lego w Sky Tower przy ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu jest największą tego typu atrakcją w Europie. Oprócz figury Mariusza Pudzianowskiego możemy zobaczyć tam także makiety znanych zabytków – Wielki Mur Chiński, Luwr czy Krzywą Wieżę w Pizie. Dzieci z pewnością ucieszą się też ze strefy bajek, w której znajdują się m.in. postaci inspirowane bajkami Disney’a. Makiety przedstawiają też gwiazdy muzyki i sportu, bohaterów z filmów i seriali oraz inne atrakcje. Wystawa jest czynna od godz. 10.00 do 20.00.    

– Dla wszystkich fanów Lego, oprócz możliwości zobaczenia niesamowitych modeli z klocków, przygotowano również specjalną strefę Fun Park, gdzie każdy może puścić wodze swojej wyobraźni. To wyjątkowe miejsce, gdzie z pomocą wielu znajdujących się tam inspiracji można bawić się niezliczoną ilością klocków, zupełnie inaczej niż w domu – informują organizatorzy wystawy.

Ile kosztuje bilet wstępu na wystawę?

W dni powszednie, od poniedziałku do piątku bilet kosztuje 33 zł. Natomiast w sobotę, niedzielę i święta – 36 zł. Pełny cennik jest dostępny TUTAJ!

Tagi