10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Pytanie o Wrocław w indyjskich milionerach. Według konsula Indii to duża promocja miasta

WARTO PRZECZYTAĆ

W 10 odcinku 14 edycji indyjskich milionerów pojawiło się pytanie związane z Wrocławiem. Padło ono w momencie, gdy do wygrania było 640 tysięcy rupii indyjskich. Czego dotyczyło i jakie może mieć to znaczenie dla naszego miasta?

Pytanie o tramwaj Dobrego Maharadźy Navanagaru w indyjskich milionerach.

Pytanie o Wrocław

W teleturnieju padło pytanie o Wrocław, a konkretnie o tramwaj Dobrego Maharadźy Navanagaru. Uczestnik miał orzec, w którym europejskim mieście się on znajduje. Na szczęście znał odpowiedź na to pytanie i przeszedł do kolejnego etapu. Od 30 maja pojazd jeździ po stolicy Dolnego Śląska.

Kilkadziesiąt milionów widzów

Kaun Benega Crorepati to indyjska wersja programu „Jak zostać milionerem?”. Prowadzącym jest ikona bollywoodzkiego kina – Amitabh Bachchan. Program jest bardzo popularny w Indiach. Ogląda go kilkadziesiąt milionów widzów. Przekłada się na to też dobry czas emisji, bo jest on puszczany o godz. 21:00.

Jest to bardzo prestiżowe. Program jest oglądany przez ponad 40 milionów osób, a prowadzący jest bardzo popularny. Na pewno oglądało go bardzo dużo ludzi. – skomentował Kartikey Johri, Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu.

Wrocław zyskał uznanie po wizycie Bachchana

Amitabh Bachchan odwiedził Wrocław w grudniu 2019 roku. Spędził w mieście trzy dni, które bardzo dobrze wspomina. Podczas wizyty spotkał się z noblistą Olgą Tokarczuk. W stolicy Dolnego Śląska czekało też na niego kilka niespodzianek. Na rogu ul. Kuźniczej i Wita Stwosza odsłonięto krasnala z podobizną dr Harivansha Rai Bachchana – sławnego indyjskiego poety i ojca Amtiabha Bachchana. Ponadto został odznaczony medalem „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz medalem „300-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego”. Artysta podziękował miastu za szacunek złożony jemu, jego ojcu, a także Indiom.

Bardzo dobrze prezydent go tutaj przyjął. Czuł się jak u siebie w domu. – skomentował wydarzenie Kartikey Johri.

Konsul Indii uważa, że emisja odcinka jest dużą promocją dla Wrocławia. Miasto bardzo spodobało się indyjskim gościom, w tym Bachchanowi.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI