-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

PZPN rozszerza współpracę z miastami-gospodarzami meczów reprezentacji

WARTO PRZECZYTAĆ

Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Miastem Stołecznym Warszawa i Miastem Wrocław podjęli inicjatywę dotyczącą współpracy z miastami, które są gospodarzami spotkań pierwszej reprezentacji. Na mieszkańców czekają konkursy z biletami oraz specjalna oprawa meczu widoczna w internecie, komunikacji publicznej oraz w przestrzeni miejskiej. Celem projektu jest taka promocja meczów kadry narodowej, by każdy z nich stał się świętem futbolu nie tylko na stadionie, ale angażował jeszcze aktywniej warszawiaków i wrocławian wokół Biało-Czerwonych.

Efekty współpracy zobaczymy już przy okazji najbliższych meczów reprezentacji Polski w ramach Ligi Narodów UEFA. 1 czerwca we Wrocławiu na Tarczyński Arenie o godz. 18:00 Biało-Czerwoni zagrają z Walią, a 14 czerwca o godz. 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie podejmą Belgię.

Dla kibiców, w stolicy województwa dolnośląskiego, organizowane są m.in. konkursy biletowe, w których do wygrania są podwójne wejściówki na mecz. W ramach kooperacji między PZPN a miastem Wrocław stworzone zostały także dedykowane materiały, z wizerunkami piłkarzy i widoczną ekspozycją miasta, na materiałach meczowych. Publikowane są one w oficjalnych kanałach społecznościowych miasta oraz w środkach komunikacji.

– Wrocław jest miastem spotkań, ale też miastem sportu. W zeszłym roku mistrzami Polski zostali żużlowcy Betard Sparty, a przed kilkoma dniami koszykarze Śląska. Teraz jednak czas na futbol i drużynę narodową, którą zawsze chętnie gościmy na naszym miejskim obiekcie – Tarczyński Arenie. Wrocławianie kochają futbol i podczas spotkania z Walią po raz kolejny tego dowiodą. Trzymam kciuki, by ta drużyna rosła na naszych oczach, a szczyt formy przygotowała na mistrzostwa świata w Katarze – zaznaczył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Podobna oprawa meczu szykowana jest w stolicy. Oprócz promocji zapowiadającej spotkanie w autobusach, tramwajach i metrze, biało-czerwonymi flagami zostaną udekorowane wszystkie ulice dochodzące do stadionu PGE Narodowy oraz most Poniatowskiego. Podobnie jak we Wrocławiu, również na mieszkańców Warszawy będą czekały konkursy z biletami do wygrania. Specjalną reklamę meczu zapewnią również atrakcyjne materiały dedykowane wydarzeniu na kanałach komunikacyjnych Miasta Stołecznego Warszawy.

Zobacz również:  Ferie z MPK Wrocław. Dzieci poznają zajezdnię i otrzymają drobne upominki

– Mecze Reprezentacji Polski to kilkadziesiąt tysięcy turystów z całej Polski. Chcemy, żeby atmosfera meczowa udzieliła się kibicom już w ciągu dnia. Warszawa ma niesamowite miejsca, które można odwiedzić przed meczem na Stadionie Narodowym. Do tego będziemy przed każdym meczem Reprezentacji A za samych Biało- Czerwonych niezmiennie trzymać kciuki – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski stanowią dla każdego miasta-gospodarza rodzaj szczególnego wydarzenia, które obfituje w wielkie emocje oraz przyjazd znaczących grup kibiców z całej Polski. Rosnące zainteresowanie meczami kadry pozwoliło wypracować projekt inicjatywy pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej a przedstawicielami Miasta Stołecznego Warszawy oraz Wrocławia, który jeszcze mocniej rozwinie organizację dnia meczowego na stadionie, wokół obiektów, a także w samym mieście. To pierwsza na tak szeroką skalę kooperacja federacji i władz samorządowych. PZPN zamierza podobny projekt przedstawiać w przyszłości wszystkim miastom, które będą gościły reprezentacje. 

Reprezentacja Polski jest naszym dobrem narodowym, o które musimy dbać ze szczególną troską. Doskonale wiem i rozumiem, że dla każdego miasta wizyta kadry jest szczególnym wydarzeniem w kalendarzu. W ostatnich latach domem reprezentacji stał się Stadion Narodowy, na którym wizyta dla każdego kibica jest dużym wydarzeniem. Nie zamykamy się jednak tylko na stolicę. Najbliższy mecz rozegramy we Wrocławiu, a przecież w pamięci mamy spotkanie ze Szwecją, które rozgrywaliśmy na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Chcemy jednak, żeby mecze kadry stały się świętem, angażowały jeszcze większą liczbę kibiców, a oprawa całego dnia meczowego nie tylko na stadionach, ale również w mieście organizatora meczu, stała na absolutnie światowym poziomie. Dlatego dziękuję bardzo za wsparcie tej inicjatywy prezydentom Warszawy i Wrocławia. Jesteśmy przekonani, że pomysł ten zaowocuje ubarwieniem spotkań, a kibicom przyjeżdżającym na kadrę z najdalszych zakątków Polski pozwoli jeszcze mocniej przeżywać piłkarskie emocje – powiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz również:  Szef Pogotowia Ratunkowego związany z PiS studiował za publiczne pieniądze

Reprezentacja Polski już w czerwcu rozpoczyna kolejną edycję zmagań w Lidze Narodów UEFA. Biało-Czerwoni trafili do grupy z Walią, Belgią oraz Holandią. Mecze zostaną rozegrane w czerwcu oraz we wrześniu. Po spotkaniach Ligi Narodów, reprezentację Polski będzie czekać wyjazd na mistrzostwa świata do Kataru, gdzie w fazie grupowej zmierzą się z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną.

Bilety na mecze reprezentacji dostępne są na stronie: bilety.laczynaspilka.pl.  

Mat. pras UM Wrocław

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI