Ładowanie

Na Śnieżkę wybierają się tłumy turystów. Z powodu ich ilości, Karkonoski Park Narodowy uznał, że dobrym rozwiązaniem będzie regulacja ruchu.

Regulacja ruchu na Śnieżce. Wybierają się na nią tłumy

19 lipca, 2023

Na Śnieżkę wybierają się tłumy turystów. Z powodu ich ilości, Karkonoski Park Narodowy uznał, że dobrym rozwiązaniem będzie regulacja ruchu. Fot. Wikipedia

Wakacje to idealny czas na górskie wędrówki, nic więc dziwnego, że na Śnieżkę wybierają się tłumy turystów. Z powodu ich ilości, Karkonoski Park Narodowy uznał, że dobrym rozwiązaniem będzie regulacja ruchu. Sprawdź, jakie będą obowiązywać zasady.

Latem Śnieżkę dziennie decyduje się zdobyć 3 tys. osób, a w weekendy nawet 4 tys. Turyści do wyboru mają dwie trasy: Zakosy (szlakiem kamienisty i wąski, po bokach którego są łańcuchy, by się przytrzymać) oraz Droga Jubileuszowa (znacznie wygodniejsza i szersza, wyłożona kamieniami).

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Śnieżka — regulacja ruchu

Szczególnie na Zakosach duże obłożenie może stanowić niebezpieczeństwo. Z tego względu Karkonoski Park Narodowy zdecydował się na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Będzie można wejść tą drogą na górę, jednak zejście możliwe będzie jedynie Drogą Jubileuszową. Ta z kolei pozostaje dwukierunkowa — można zdecydować się zarówno na wejście nią, jak i zejście.

Rozwiązanie to znane jest z wielu poprzednich lat, podczas których także zaobserwować można było sporą frekwencję na Śnieżce. KPN informuje, że zasady obowiązywać będą do końca wakacji, jednak w tamtym roku obowiązywały trochę dłużej, do października.

Tagi