Ładowanie

Port Lotniczy we Wrocławiu odnotował rekordowy czerwiec, który przyniósł największą liczbę podróżnych w porównaniu z czerwcami ubiegłych lat.

Rekord na wrocławskim lotnisku. Ponad 16 000 pasażerów w jeden dzień!

Joanna Bim 20 czerwca, 2023

Port Lotniczy we Wrocławiu odnotował rekordowy czerwiec, który przyniósł największą liczbę podróżnych w porównaniu z czerwcami ubiegłych lat. fot. Port Lotniczy Wrocław

W ubiegłym tygodniu Port Lotniczy Wrocław zanotował rekordową frekwencję, o czym poinformował w mediach społecznościowych. W niedzielę, 18 czerwca po raz pierwszy w historii lotnisko obsłużyło ponad 16 000 pasażerów.

fot. Port Lotniczy Wrocław Facebook

Według prognoz wrocławskie lotnisko może w tym roku pobić dotychczasowy rekord i obsłużyć ponad 3,5 mln pasażerów. W kwietniu z lotniska we Wrocławiu skorzystało prawie 290 tys. osób, a w maju ponad 340 000 tys. Teraz Port Lotniczy Wrocław może śmiało pochwalić się kolejnym sukcesem. Od 1 do 18 czerwca wrocławskie lotnisko obsłużyło więcej pasażerów niż przez cały rok 2002.

Ostatni weekend i miniony tydzień to dni, które przejdą do historii! – komentuje Port Lotniczy Wrocław.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Rekordowe statystyki

W minionym tygodniu Port Lotniczy we Wrocławiu odwiedziło ponad 100 tys. osób, a każdego dnia tygodnia z jego usług korzystało średnio niemal 14 500 pasażerów. Oto dokładna frekwencja opublikowana na stronie lotniska:

  • 16 429 pasażerów w niedzielę 18.06 – pierwszy dzień w historii z ponad 16 000 pasażerów
  • 101 173 pasażerów w ciągu tygodnia – pierwszy tydzień w historii z ponad 100 000 pasażerów

Wrocławskie lotnisko oferuje wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych, w związku z czym cieszy się zainteresowaniem podróżnych. Popularna tania linia lotnicza Ryanair zapowiada, że latem będzie obsługiwać z Wrocławia ponad 225 lotów tygodniowo – łącznie 41 tras. W rozkładzie pojawiły się trzy nowe kierunki — Brindisi, Porto i Sofia. Ponadto od 2 kwietnia 2024 pierwsze połączenia z Wrocławia uruchomią linie lotnicze Finnair. Loty będą odbywać się codziennie.

Zobacz też: Nowe linie lotnicze wchodzą do Wrocławia. Gdzie polecimy?

CZYTAJ WIĘCEJ:  Zaginął 56-letni Pan Roman. Mężczyzna choruje i może dziwnie się zachowywać [UDOSTĘPNIJ]
Tagi