Ładowanie

Rekordowy czerwiec w Porcie Lotniczym Wrocław

14 lipca, 2023

fot. Port Lotniczy Wrocław

Port Lotniczy we Wrocławiu odnotował rekordowy czerwiec, który przyniósł największą liczbę podróżnych w porównaniu z czerwcami ubiegłych lat. W tym miesiącu skorzystało z niego 424 tysiące pasażerów, co oznacza wzrost o 109 tysięcy w porównaniu do zeszłego czerwca, 2022 roku.

Dotychczas rekordowym czerwcem był ten z roku 2019. Jednak w tym roku został on pokonany – aż o 58 tysięcy podróżnych. Świadczy to o dynamicznym rozwoju tutejszego ruchu pasażerskiego. Liczba podróżnych korzystających z Portu Lotniczego Wrocław wzrasta z miesiąca na miesiąc, a przed nami szczyt sezonu podróży.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Podróżni wybierają loty czarterowe, niskokosztowe, a także sieciowe

Przez ostatnie trzy miesiące liderem wśród lotów czarterowych jest niezmiennie Turcja. W czerwcu do tego kraju poleciało blisko 46 tysięcy osób, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich miesięcy (w maju tego roku było to ponad 33 tysiące, a w kwietniu 9,2 tysiąca). Popularnością cieszą się także destynacje takie jak Grecja, Bułgaria i Egipt.

W czerwcu aż 57 procent wszystkich podróżnych z Wrocławia skorzystało z oferty przewoźników niskokosztowych. Łącznie było to blisko 241 tysięcy osób, co oznacza wzrost o prawie 50 tysięcy w porównaniu do rekordowego czerwca 2019 roku. Najbardziej popularnymi kierunkami podróży były Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Grecja oraz Chorwacja.

Stabilnie utrzymuje się także liczba osób wybierających połączenia sieciowe do Warszawy. Loty na tej trasie cieszą się stałym zainteresowaniem podróżnych, co świadczy o stałej potrzebie szybkiego i wygodnego połączenia między Wrocławiem a stolicą Polski.

Port Lotniczy we Wrocławiu nie spoczywa na laurach i nadal będzie zaskakiwać podróżnych nowymi rozwiązaniami i kierunkami podróży. Wśród nowości, w zimowej siatce lotów znajdziemy m.in. loty do stolicy Korei Południowej – Seulu.

Tagi