9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Przebudowa i remont Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED dobiega końca

WARTO PRZECZYTAĆ

Już niedługo zostaną zakończone prace remontowe najstarszego budynku w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED przy ul. Białowieskiej na Popowicach. Realizowane są ostatnie wykończenia, które zakończą się prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu.

fot. wroclaw.pl

Kapitalny remont Centrum Neuropsychiatrii

Prace formalne nad remontem rozpoczęły się w zeszłym roku. W październiku wybrano wykonawcę, firmę REM-BUD K. Kowal-Gąska z siedzibą w Zgłobieniu. Z początkiem listopada podpisano umowę, która zakładała 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Pacjenci skorzystają z nowych sal terapeutycznych i kuchni cateringowej. Rozbudowana została m.in. biblioteka. Zostały przygotowane nowe pokoje dla lekarzy. Ponadto, dostępna będzie sala wyciszenia, pobytu dziennego oraz winda, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek będzie klimatyzowany.

Na zewnątrz pojawią się m.in. miejsca parkingowe i stojaki na rowery. Zostanie również posadzona roślinność.

Zakończenie prac przewidziane na wrzesień

Prowadzone są prace wykończeniowe. Obiekt miał być gotowy III kwartale br. roku. Wiele wskazuje na to, że miesiącem zakończenia prac będzie wrzesień.

Za remont i przebudowę Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich. Koszt prac to ponad 6,6 mln zł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI