-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Remont chodnika przy ul. Roosevelta. Nowa nawierzchnia, reorganizacja parkowania

WARTO PRZECZYTAĆ

Trwają przygotowania do remontu chodnika przy ul. Roosevelta. Nowa, równa nawierzchnia poprawi komfort pieszych, spacerujących po Nadodrzu. Nastąpi także reorganizacja parkowania, która pozytywnie wpłynie na wygodę użytkowników ruchu drogowego.

fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Remont dotyczy nadodrzańskiego chodnika w ulicy Franklina Delano Roosevelta, po stronie parzystej, naprzeciwko szkoły Leonardo.

Blisko 250 m odcinek pełen zapadnięć i wybrzuszeń zyska nową, równą nawierzchnię z płyt betonowych 40×40, co znacząco wpłynie na poprawę komfortu pieszych. Reorganizacja parkowania pozwoli utrzymać bilans miejsc postojowych, przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa i wygody wszystkich użytkowników – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Nowy chodnik to większy komfort dla mieszkańców

Na odcinku przewidziano trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz nich pojawi się 64 miejsc parkingowych prostopadłych – częściowo na jezdni, a częściowo na chodniku. Teren przeznaczony do parkowania wykonany będzie z wytrzymałej kostki kamiennej, a przestrzeń piesza będzie odseparowana przez kamienny opornik.

Ponadto remont obejmie regulację włazów studni kanalizacyjnych, pokryw studni teletechnicznych, skrzynek na zaworach wodnych i gazowych oraz wpustów deszczowych.

Inwestycja Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu realizowana jest z miejskiego programu Fundusz Osiedlowy, w ramach którego zadania wybierane są przez mieszkańców i rady osiedli.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI