Ładowanie

15 lipca, rozpocznie się remont na moście Marszowickim nad Bystrzycą. Potrwa cztery tygodnie, kierowcy będą poruszać się ruchem wahadłowym. 

Wystartował remont na moście Marszowickim

17 lipca, 2023

15 lipca, rozpocznie się remont na moście Marszowickim nad Bystrzycą. Potrwa cztery tygodnie, kierowcy będą poruszać się ruchem wahadłowym.  Fot. ZDiUM

W sobotę, 15 lipca, rozpoczął się remont na moście Marszowickim nad Bystrzycą. Potrwa cztery tygodnie, a kierowcy będą poruszać się ruchem wahadłowym. 

Most Marszowicki to zabytkowa przeprawa, która wisi nad Bystrzycą od 1900 roku. Jej stan nie jest najgorszy, jednak remontu wymaga jezdnia.

— Jej nie najlepszy stan powoduje drgania, wibracje, które nie są korzystne dla obiektu — tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu — Po nierównej, spękanej i połatanej nawierzchni źle się jeździ — dodaje. 

Zaplanowany na cztery tygodnie remont jezdni na moście i wymiana izolacji pomostu rozpoczął się w sobotę 15 lipca i skończy 5 sierpnia. W poprzedzającą noc, z piątku na sobotę, wprowadzony został ruch wahadłowy, którym sterują światła. Istnieje możliwość, że prace przedłużą się o 2 tygodnie, jeśli przy rozbiórce okaże się, że płyta pomostową również wymaga naprawy.

Za remont odpowiedzialna jest spółka PW RADPOL, a całkowity koszt prac to ok. 481,5 tys. zł.