Ładowanie

Planowane są zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Remont na skrzyżowaniu Piłsudskiego ze Świdnicką. Objazdy dla tramwajów

28 lipca, 2023

Planowane są zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Joanna Bim

W związku z wymianą krzyżownicy torowej na rogu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej zmieni się trasa przejazdu 9 linii tramwajowych. Prace remontowe rozpoczną się w sobotę, 29 lipca.  

W ramach TORYwolucji przeprowadzony zostanie remont u zbiegu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej. Prace zostaną podzielone na dwa etapy.

W trakcie pierwszego etapu prac, tramwaje nie będą mogły kontynuować jazdy na wprost przez skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i ul. Świdnickiej. W drugim etapie natomiast uniemożliwiony zostanie skręt tramwajów z ul. Piłsudskiego w lewo, w kierunku Powstańców Śląskich, oraz ze Świdnickiej w prawo, w kierunku dworca.

Celem zadania jest poprawa przepustowości skrzyżowania.  Koszt inwestycji to 4,1 mln zł. Roboty mają planowo zakończyć się 29 września. 

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Objazdy dla tramwajów

Linia 5

“Piątka” jadąca z Księża Małego w kierunku Oporowa będzie kursowała objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów. W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej przez Dworzec Główny i ulicę Kołłątaja do Księża Małego.

Linia 6

Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kromera do pętli Krzyki, zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej. W kierunku przeciwnym, tramwaje pojadą od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 7

“Siódemka” jadąca z pętli Poświętne do pętli Klecina, zostanie skierowana objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej. W kierunku przeciwnym, linia pojedzie od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 11

Tramwaje linii 11 jadące z pętli Kowale do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim będą kursowały objazdem od ulicy Skargi przez ulicę Teatralną, plac Teatralny, ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów. W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Skargi. Dodatkowo przypomnijmy: tramwaje linii 11 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 15

 Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 17

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach pojadą objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Skargi. Dodatkowo tramwaje linii 17 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 20

“Dwudziestka” w obu kierunkach pojedzie objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 31

Tramwaje linii 31 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 70

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Dworzec Nadodrze – Park Południowy – Dworzec Nadodrze. Etap prac na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej potrwa około 5 tygodni.

Tagi