Ładowanie

Remont przejazdu przez tory na Maślicach i Stabłowicach. Prace odbędą się w weekendy

22 lipca, 2023

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

PKP PLK planuje remont przejazdu przez tory kolejowe, w ulicy Głównej/Maślickiej. Chcieli zamknąć drogę na kilkanaście dni, jednak po negocjacjach z miastem uzgodniono, że prace będą prowadzone w weekendy — tak, by nie utrudniać okolicznym mieszkańcom dojazdu do pracy. Sprawdź szczegóły!

Zostanie wymieniona nawierzchnia na przejeździe kolejowym u zbiegu ulic Głównej i Maślickiej. Prace zostały rozłożone na trzy weekendy. Gdyby były prowadzone ciągiem, stanowiłoby to znaczne utrudnienie dla osób dojeżdżających do pracy w dni robocze.

Ustalono, że pierwszy etap remontu rozpocznie się 22 lipca (sobota) o godzinie 5:00, a zakończy 24 lipca (poniedziałek) o godzinie 4:00. W takich samych godzinach prace będą prowadzone w kolejne dwa weekendy: 29-31 lipca i 5-7 sierpnia.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zmiany w transporcie zbiorowym

W związku z zapowiedzianymi pracami niektóre autobusy zmienią swoje trasy i pojadą objazdem.

Autobusy linii 102 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ul. Maślickiej przez ul. Brodzką i Stabłowicką z pominięciem przystanków Jędrzejowska, Chwałkowska i Wełniana.

Autobusy linii 103 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ul. Maślickiej przez ul. Brodzką do pętli Pracze Odrzańskie z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ul. Głównej i Stabłowickiej.

Autobusy linii 123 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ul. Królewieckiej przez ul. Brodzką i Stabłowicką z pominięciem przystanków Jędrzejowska, Chwałkowska i Wełniana.

Kursy nocnej linii 245 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ul. Maślickiej przez ul. Brodzką, Stabłowicką, Jeleniogórską i Średzką do pętli w Leśnicy.

Tagi