10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

„TORYwolucja się nie zatrzymuje”. MPK rozpoczyna kolejne remonty

WARTO PRZECZYTAĆ

Modernizacja przejść przez torowiska obejmuje siedem lokalizacji w mieście. Skorzystają na nim zarówno pasażerowie autobusów i tramwajów, jak i piesi oraz rowerzyści. Prace potrwają do końca września.

fot. MPK Wrocław

Wrocławskie MPK stara się, by mieszkańcom było komfortowo i bezpiecznie. Ruszające prace nad przejściami przez torowiska tramwajowe są tego przykładem.

TORYwolucja się nie zatrzymuje i teraz obejmuje także rozwiązania dla pieszych i pasażerów, którym chcemy ułatwić dotarcie na przystanki. Ruszamy więc z kompleksowym remontem przejść w ważnych punktach komunikacyjnych, przez które każdego dnia przemieszcza się po kilka tysięcy osób – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

TORYwolucja realizowana przez MPK Wrocław jest systemową wymianą infrastruktury torowej. Miasto przeznacza na ten cel 80 mln rocznie.

Gdzie spodziewać się modernizacji przejść?

Remont obejmie ulicę Legnicką przy Kwiskiej oraz przy Małopanewskiej, ulicę Lotniczą przy CH „Astra”, ulicę Powstańców Śląskich przy Sztabowej, Zaolziańskiej oraz przy drapaczu chmur Skytower, a także centrum miasta – czyli ulicę Kazimierza Wielkiego przy Krupniczej.
Stara i zużyta kostka brukowa zostanie zastąpiona betonowymi płytami.

Prace remontowe zakończą się z wrześniem tego roku. Koszt inwestycji to około pół miliona złotych.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI