Ładowanie

29 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac na ulicy Afaltowej. Do końca wakacji ma zostać wyremontowany odcinek od skrzyżowania z ul. Granitową aż do wysokości numeru 11.

Remont ulicy Asfaltowej. Od dziś zmiana organizacji ruchu  

29 czerwca, 2023

29 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac na ulicy Afaltowej. Do końca wakacji ma zostać wyremontowany odcinek od skrzyżowania z ul. Granitową aż do wysokości numeru 11. Ul. Asfaltowa, fot. ZDiUM

29 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac na ulicy Asfaltowej. Do końca wakacji ma zostać wyremontowany odcinek od skrzyżowania z ul. Granitową aż do wysokości numeru 11. Dla mieszkańców oznacza to zmiany w dojeździe do posesji od strony ulicy Pawiej, Smardzowskiej, bądź Terenowej.

Przebudowa ul. Asfaltowej, fot. Bartosz Chochołowski

Przebudowa ulicy Asfaltowej we Wrocławiu to ważna inwestycja drogowa dla mieszkańców osiedli Wojszyce i Jagodno. To właśnie tam powstaje nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny, na którego budowę przeznaczono 56 mln zł. Dzięki wymianie nawierzchni zwiększy się bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do placówki. W ramach remontu, który obejmuje nie tylko ul. Asfaltową zostaną utworzone też chodniki, ścieżki rowerowe i przystanki autobusowe. Teren wzbogaci zieleń – Zarząd Inwestycji Miejskich posadził do tej pory już 200 drzew.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Nowe nasadzenia wzdłuż ul. Asfaltowej, fot. Bartosz Chochołowski

Asfalt wreszcie pojawi się na drodze

Robotnicy na zlecenie ZDiUM wykonali zadania związane z odwodnieniem terenu oraz zagospodarowaniem wód opadowych. Zajęto się także kanalizacją sanitarną i miejskimi kanałami technologicznymi. Następie przystąpiono do stworzenia podbudowy i nawierzchni na ul. Asflatowej. Remont przejdzie też ulica Pawia, która jest objęta ochroną konserwatorską. Od wielu lat jest niestety bardzo zniszczona. Na odcinku od Pawiej do Buforowej  pojawi się oświetlenie, a przejścia dla pieszych zostaną dobrze oznakowane.

Zmiana organizacji ruchu

Rozpoczęcie kolejnego etapu robót oznacza zmianę organizacji ruchu.

– Prace na powyższym odcinku potrwają do końca wakacji. Zamknięcie skrzyżowania oznacza zmiany w dojeździe dla mieszkańców poszczególnych odcinków ulic Asfaltowej i Granitowej, którzy będą dojeżdżać do posesji od strony ulicy Pawiej lub Smardzowskiej, bądź Terenowej – mówi Ewa Mazur z biura prasowego ZDiUM.

Zmiana organizacji ruchu, fot. ZDiUM

Zobacz też: Nowa inwestycja rowerowa we Wrocławiu. Budują drogę przy al. Armii Krajowej

Tagi