Ładowanie

Renoma buduje Pedet. Czym wyróżni się strefa gastronomiczno-kulinarna?

16 czerwca, 2023

Fot. Alicja Jurasz

Nowa strefa gastronomiczno-kulturalna Renomy — Pedet — swoją nazwą będzie przywoływać historię obiektu. Kiedyś znany Dom Handlowy nazywał się Powszechny Dom Towarowy, w skrócie PDT. Budowa nowej strefy to tylko jedna z nowości, jaką przygotowuje Globalworth — właściciel i zarządca Renomy.

Obecnie trwa wielka modernizacja Renomy. Obiekt łączy przestrzeń handlową, biurową i rozrywkową, a jego właściciel i zarządca, Globalworth, co rusz zapowiada kolejne nowości.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Pedet — strefa gastronomiczno-kulturalna

Jednym z elementów modernizacji jest powstanie nowej strefy — Pedet będzie wyjątkową przestrzenią gastronomiczno-kulturalną, która zaoferuje unikatowe koncepty kulinarne. Jego sercem będzie Bar Pedet, a także scena przeznaczona na eventy, koncerty oraz inne aktywności kulturalne i artystyczne.

Pedet będzie podzielony na strefy, w których znajdzie się siedem konceptów gastronomicznych. Inwestor chce, by była to podróż po odległych zakątkach świata, jak również świetna okazja do skosztowania regionalnych specjałów.

Powszechny Dom Towarowy, znany jako pedet, został otwarty w 1947 roku, przemianowany ze wcześniejszego domu handlowego Werteima, który w tym miejscu działał od 1930 roku. Przez lata zachwycał swoją powierzchnią i służył mieszkańcom dobrym zaopatrzeniem. Współczesna nazwa, Renoma, wyłoniona została w 1977 roku.

Renoma — nowoczesny obiekt typu mixed used

Obecnie największą zmianą jest przekształcenie dawnego domu handlowego w obiekt typu mixed used, czyli wielofunkcyjny. Przeważa funkcja biurową — to właśnie pod te przestrzenie oddano większą część budynku.

Prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni biurowych, o ich finalizacji będziemy informować na bieżąco — informuje Anna Merta z Globalworth Poland.

Renoma stawia także na marki modowe, szczególnie te premium. Przybywa coraz więcej ciekawy salonów i butików.

Lista marek powiększyła się niedawno o dwie kolejne marki modowe, które mają pierwsze i jedyne salony na Dolnym Śląsku właśnie w Renomie, wspomniane brandy to: Elisabetta Franchi i Luisa Spagnoli. W ostatnim czasie otworzyły również swoje butiki: TwinSet, Tous, Intimissimi oraz Calzedonia. Przed rozpoczęciem przebudowy dążyliśmy do tego, aby nowa oferta spełniała potrzeby i oczekiwania zarówno klientów, jak i najemców części biurowej Renomy — dodaje Anna Merta.

Tagi