-4.1 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Roman Szełemej po niecałym roku wraca do pracy w szpitalu. Decyzja o zwolnieniu była niesprawiedliwa?

WARTO PRZECZYTAĆ

Prezydent Wałbrzycha pełnił funkcję lekarza kierującego oddziałem kardiologicznym. Został jednak zwolniony we wrześniu ubiegłego roku w trybie natychmiastowym, przez rzekome naruszenie obowiązków pracowniczych. 15 lipca, wyrokiem sądu został przywrócony na stanowisko.

Kadr z oświadczenia prezydenta Wałbrzycha, opublikowanego na Facebooku.

Roman Szełemej został przywrócony do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku oraz na poprzednich warunkach. Jest to dla niego bardzo dobra wiadomość, ponieważ od początku nie zgadzał się z decyzją o zwolnieniu i zapowiadał walkę w sądzie o swoje prawa.

Po rozpoznaniu sprawy sąd decyduje o przywróceniu powoda Romana Szełemej do pracy na poprzednich warunkach pracy i płacy, to jest w dniu złożenia przez pracodawcę niezgodnego z prawem oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia, nakłada na pozwanego obowiązek dalszego zatrudniania powoda do czasu prawomocnego zakończenia postępowania – powiedziała sędzia Magdalena Piątkowska.

Prezydent Wałbrzycha podkreślił, że wyrok sądu wskazuje, że te wszystkie powody zwolnienia były bezprawne i nieuzasadnione.

Powrót do pracy już od poniedziałku

Lekarz zacznie ponownie pełnić swoje obowiązki w szpitalu już 18 lipca. W zamieszczonym przez niego filmie ogłasza tę nowinę oraz tłumaczy, jak ważna jest dla niego jego praca.

Przez 11 miesięcy bardzo mi tej pracy brakowało. Brakowało kontaktu z pacjentem, z moimi koleżankami i kolegami z pracy. Szpital był i pozostaje moim drugim domem. Tak było przez 36 lat i mam nadzieje, że tak będzie przez jeszcze długo. – mówił Roman Szełemej – Chciałbym robić to, co lubię najbardziej, to co jest sensem mojej drogi zawodowej, czyli być lekarzem.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI