Ładowanie

Rower Aglomeracyjny. Współpraca na poziomie powiatu

7 czerwca, 2024

Fot. UM Wrocławia

Prezydent Wrocławia ogłosił przygotowania do nowego przetargu na obsługę roweru miejskiego na lata 2025-2029. Rower Aglomeracyjny obejmie nie tylko Wrocław, ale także sześć sąsiadujących gmin.

Rozszerzony projekt roweru miejskiego, nazwany Rowerem Aglomeracyjnym, zyskał poparcie miejskich radnych, co umożliwi jego realizację. Rozmowy na ten temat zostały przeprowadzone także ze starostą powiatu wrocławskiego, Włodzimierzem Chleboszem.

Chcemy wspólnie budować lepszy Dolny Śląsk dla naszych mieszkańców. Dlatego tak ważna jest sprawna i efektywna współpraca na każdym szczeblu samorządu. M.in. właśnie przygotowujemy przetarg na obsługę roweru miejskiego w latach 2025-29 — poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Rower Aglomeracyjny ma na celu nie tylko poprawę infrastruktury rowerowej, ale także integrację Wrocławia z okolicznymi gminami. Ma to zapewnić lepszą mobilność mieszkańców oraz promować ekologiczne środki transportu, co wpisuje się w szeroką strategię zrównoważonego rozwoju regionu.

Tagi