7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Rowerowy Maj we wrześniu? Dogrywka sportowej akcji dla najmłodszych

WARTO PRZECZYTAĆ

W najbliższy poniedziałek, 5 września startuje dogrywka akcji Rowerowy Maj. Najmłodsi wrocławianie zachęcani są do dojeżdżania do szkoły czy przedszkola na rowerze, hulajnodze, wrotkach czy rolkach. W tym roku majowa kampania zostaje wydłużona o początek września. Szkoły i przedszkola, które do 22 września wykonają najwięcej przejazdów, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Nauczyciele i wychowawcy placówek, które przystąpią do akcji Rowerowy Maj Dogrywka, codziennie będą odnotowywać, ile osób z klasy lub grupy w danym dniu dojechało na zajęcia w aktywny sposób. Konkurs będzie trwać od 5 do 22 września, kiedy to przypada Europejski Dzień bez Samochodu.

Akcja zyskuje na popularności

W 2016 roku, gdy impreza po raz pierwszy zawitała z Gdańska do Wrocławia, wzięło w niej udział niespełna 4000 aktywnych uczestników z 24 szkół i przedszkoli. W maju tego roku w akcji wzięło już udział ponad 25 tysięcy dzieci ze 114 wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych – o blisko połowę więcej niż jeszcze przed rokiem.

W majowej edycji, w zwycięskich placówkach ponad 90% uczniów i przedszkolaków dojeżdżało na rowerze czy hulajnodze. To imponujący wynik. Kampania cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród najmłodszych wrocławian, dlatego postanowiliśmy nie czekać do następnego maja i jeszcze w tym roku organizujemy we Wrocławiu jej dogrywkę. Chcemy, aby pozytywny zwyczaj jazdy rowerem trwał cały rok, stąd nowa propozycja na jesień– mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy Urzędu Miejskiego.

Trud w wykonanie wyzwania nie pójdzie na marne. Na najaktywniejszych czekają atrakcyjne nagrody.

Klasy i grupy przedszkolne, które wykonają najwięcej przejazdów w ciągu blisko trzech tygodni, otrzymają grupowe vouchery na projekcje filmowe w kinie Nowe Horyzonty– mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Rowerowy Wrocław

Wrocław wychodzi naprzeciw rowerzystom. Na terenie miasta jest już ok. 1400 kilometrów tras rowerowych, kontrapasów oraz strefy uspokojonego ruchu. W zeszłym roku powstały 34 kilometry tras przyjaznych dla rowerzystów, a w tym roku trwa budowa kolejnych. To m.in. realizacja kolejnych etapów Promenady Krzyckiej czy drogi rowerowe przy ul. Sądowej. Nowe drogi rowerowe powstają również przy okazji wszystkich największych inwestycji we Wrocławiu – m.in. w ramach budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór, trasy tramwajowej na Popowice, Alei Wielkiej Wyspy czy realizowanego 2. etapu obwodnicy Leśnicy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI