10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Rozpoczęły się wypłaty wyprawki szkolnej. Można otrzymać 300 zł

WARTO PRZECZYTAĆ

18 lipca br. ruszyła wypłata świadczeń na wyprawki szkolne w ramach programu „Dobry start”. 300 zł na nabór niezbędnych artykułów mogą otrzymać rodzice, którzy złożą wniosek do 30 listopada 2022 r.

Fot. Pixabay

Wnioski do ZUS o wypłatę 300 zł można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Od ubiegłego roku mogą się o niego ubiegać rodzice bez względu na swoje dochody w ramach programu „Dobry start”. Pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy wskazany we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od ich przyznania. Z programu można korzystać, co roku. Za każdym razem należy złożyć wniosek o wyprawkę szkolną, inaczej ZUS nie wypłaci opiekunom pieniędzy. Informacja o przyznaniu świadczenia pojawi się w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS.

Pierwsze wypłaty szkolnej wyprawki

ZUS przyznał już pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń, o czym poinformowała jego rzeczniczka – Iwona Kowalska-Matis.

Do naszych klientów zostały wysłane już pierwsze informacje o przyznaniu wyprawki. Można je zobaczyć po zalogowaniu na własne konto na portalu PUE ZUS. Powiadomienie o tym, że jest na koncie wiadomość do odczytania jest przez nas przekazywane na adres mailowy wskazany przez osobę wnioskującą o 300 plus we wniosku – mówiła Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

300 zł na dziecko

Pieniądze z programu można przeznaczyć na zakup podręczników, zeszytów, czy innego sprzętu niezbędnego do nauki. Mogą skorzystać z niego dzieci uczące się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Świadczenia są wypłacane do momentu ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat, w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Składanie wniosków – niezbędne informacje

Wniosek o wypłatę na wyprawkę szkolną można złożyć tylko i wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Wniosek powinien zawierać dane kontaktowe wnioskującego, adres mailowy i numer telefonu oraz jego numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI