Ładowanie

Rozum przedłużył umowę ze Śląskiem

18 lipca, 2023

18-letni obrońca, Allen Rozum, podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwanaście miesięcy.

Allen Rozum do Śląska Wrocław dołączył w sierpniu 2021 roku, wcześniej reprezentując barwy m.in. AP Reissa Poznań i Jaroty Jarocin. Utalentowany obrońca szybko stał się pewnym punktem drużyny z Centralnej Ligi Juniorów U19, a w obecnym okresie przygotowawczym zadebiutował w sparingach pierwszej i drugiej drużyny.

– Kontrakty oferujemy tym zawodników, którzy naszym zdaniem w przyszłości mogą dołączyć do pierwszego zespołu. Allen otrzymał szansę i teraz pracuje na to, by ją wykorzystać, nieźle wyglądał w treningach i sparingach. Bez wątpienia to utalentowany zawodnik, a jeśli nadal będzie popierał to ciężką pracą, to wierzę, że wkrótce zobaczymy go w PKO Ekstraklasie – zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

Rozum w minionym sezonie rozegrał osiemnaście meczów w zespole U19, w których strzelił jednego gola. Jego nominalna pozycja to środek obrony.

– Grałem ostatnio na prawej obronie i wahadle, ale teraz, w tym sezonie, będzie to środek obrony. Moim piłkarskim wzorem do naśladowania jest Kyle Walker, może nie wyglądamy podobnie, ale na nim chciałbym się wzorować – przyznaje Allen Rozum.

– Nowy kontrakt to na pewno taki “kop” motywacyjny, bo wiem, że moi koledzy mnie gonią i mam nadzieję, że nie dogonią – mówi ze uśmiechem. – Oczywiście cieszę się z nowej umowy. Mam swoje cele i jestem coraz bliżej ich realizowacji. Myślę, że uda mi się je osiągnąć i będę grał w pierwszym zespole – dodaje.

Umowa zawodnika z klubem będzie obowiązywać do końca sezonu 2023/2024.

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.