Ładowanie

Rozwój Komunikacji Aglomeracyjnej: Wrocław łączy się z Siechnicami i Żórawiną

11 listopada, 2023

Fot. UM Wrocław

Wrocław i jego sąsiedzi stawiają na komunikację! W dniu 6 listopada 2023 r., Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podpisał porozumienie z Oławskimi Przewozami Gminno-Powiatowymi, otwierając nowy rozdział w historii komunikacji aglomeracyjnej regionu.

Ta inicjatywa, która wydaje się być odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców aglomeracji, wiąże się z perspektywą rozwoju połączeń autobusowych pomiędzy Wrocławiem a takimi miejscowościami jak Siechnice i Żórawina. Zawarte porozumienie może przynieść mieszkańcom znaczące ułatwienia w codziennych dojazdach do pracy czy szkoły.

To ważny krok w kierunku ułatwienia życia naszych mieszkańców-, mówi Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miasta. – Stabilne finansowanie i rozwój połączeń to nasz priorytet. Dzięki współpracy z radnym Siechnic, Łukaszem Kropskim, zyskujemy szansę na dodatkowe środki, co pozwoli na jeszcze lepsze dostosowanie oferty do potrzeb pasażerów.-

Choć Wrocław, jako duży organizator komunikacji miejskiej, nie kwalifikuje się obecnie do otrzymania dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, to mniejsze gminy takie jak Siechnice czy Żórawina mają taką możliwość. To otwiera drzwi do jeszcze lepszej integracji i dostępności komunikacyjnej w regionie.

Współpraca między Wrocławiem a sąsiednimi gminami nie jest nowością. Od 2004 r. miasto organizuje dla nich 27 linii aglomeracyjnych. Jednak nowe porozumienie z Oławskimi Przewozami Gminno-Powiatowymi może przełamać dotychczasowe bariery, szczególnie w relacjach z Siechnicami, gdzie współpraca była dotąd utrudniona.

Radny Łukasz Kropski z Siechnic podkreśla: – Jesteśmy otwarci na współpracę. To co osiągnęliśmy, to dowód na to, że wspólnie możemy więcej.-

W listopadzie planowany jest przetarg na obsługę połączeń z gminami ościennymi, a na linii do Długołęki testowany jest autobus hybrydowy – może to być wstęp do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych w całej aglomeracji.

Ta inicjatywa to światło w tunelu dla mieszkańców, którzy na co dzień zmagają się z wyzwaniami komunikacyjnymi. Więcej połączeń, lepsza dostępność i nowoczesne rozwiązania – to przepis na komunikacyjny sukces, który zbliża Wrocław i jego sąsiadów.

Tagi