Ładowanie

W niedzielę, 20 sierpnia, doszło do katastrofy budowlanej, kiedy to runęła ściana frontowa budynku mieszkalnego przy ulicy Murarskiej.

Runęła ściana budynku mieszkalnego na Pilczycach. Ewakuowano 20 osób

admin 22 sierpnia, 2023

W niedzielę, 20 sierpnia, doszło do katastrofy budowlanej, kiedy to runęła ściana frontowa budynku mieszkalnego przy ulicy Murarskiej. Fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

W niedzielę, 20 sierpnia, doszło do katastrofy budowlanej, kiedy to runęła ściana frontowa budynku mieszkalnego przy ulicy Murarskiej. Ewakuowano ok. 20 osób, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Zawalenie ściany budynku przy ul. Murarskiej 45 zaowocowało ewakuacją ok. 20 osób z sąsiednich budynków. Na szczęście wszyscy są bezpieczni i nie odnieśli żadnych obrażeń. Ewakuowane osoby nie zgłosiły potrzeby uzyskania lokali zastępczych, ponieważ zatrzymały się u swoich bliskich.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Działania służb polegały na natychmiastowym odcięciu dostępu do mediów takich jak gaz czy prąd, aby zapobiec większym szkodom. Po konsultacji z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego podjęto decyzję o zakazie zbliżania się do pozostałej części budynku, który stał się niebezpieczny.

Inspektor nadzoru budowlanego nakazał właścicielowi częściową rozbiórkę budynku i podniesienie poziomu gruntu przy fundamentach.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Mirosława Stachowiak-Różecka złamała regulamin Sejmu. Jakie będą konsekwencje?  
Tagi