10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Rusz się na Dolnym Śląsku! Sprawdź nadchodzące imprezy biegowe w regionie

WARTO PRZECZYTAĆ

Dolny Śląsk to województwo pełne niezwykłych i magicznych miejsc. Nasz region doceniają turyści, ale uwielbia go również społeczność biegaczy. Dzięki różnorodności terenu, zarówno amatorzy jak i zawodowcy z pewnością znajdą dla siebie atrakcyjne trasy i zawody. Zapraszamy na przegląd nadchodzących imprez biegowych.

Sezon biegowy na Dolnym Śląsku obfituje w ciekawe wydarzenia. Za nami jest już m.in. Półmaraton Jeleniogórski czy większość imprez w ramach Pucharu Sudetów, ale dla amatorów aktywności na świeżym, górskim powietrzu wybór wciąż jest szeroki. 

Radość z biegu/ superbieg.pl

Puchar Sudetów – dwa biegi przed nami

Puchar Sudetów to seria zawodów na dystansie 10 i 21 kilometrów. W ramach Pucharu biegacze mogą wziąć udział w imprezach organizowanych m.in w Kowarach, Świeradowie Zdroju czy Bielawie. Do dyspozycji są trasy o długości 10 lub 21 kilometrów i przewyższeniach pomiędzy 200 a nawet 800 m. 

W tym roku odbędą się jeszcze dwa biegi Pucharu Sudetów. To Świeradów RUN 18.09 i Interferie Run 01.10. Biegi terenowe stanowią duże wyzwanie nawet dla doświadczonych zawodników i nadchodzące imprezy można potraktować jako ciekawą przygodę lub “rozpoznanie terenu” przed przyszłorocznym sezonem. Tutaj można się zapisać.

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

To już 10. edycja festiwalu, a organizatorzy przygotowali do wyboru aż 6 tras. Ich dystans waha się od 8 do nawet 102 kilometrów. Najkrótsza określana jest mianem rodzinnej, natomiast najdłuższy dystans to zdecydowanie wyzwanie dla zawodowców. Zapisać się można tutaj, a biegi odbędą się 3 września.

Warto wspomnieć, że meta każdej z tras kończy się u stóp urokliwego zamku Chojnik.

Malownicza górska trasa/ FBGCH

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 

Wspomniane wcześniej zawody mogą służyć jako idealna okazja do nabrania doświadczenia przed festiwalem, bowiem odbędzie się on dopiero od 13 do 16 lipca 2023 roku. Organizatorzy zapowiedzieli przygotowanie 8 tras o długości od 10 do 240 km. Informacje o zapisach i biletach pojawią się tutaj

Zobacz również:  Samochody spalinowe — czy to ich koniec? UE wydaje wyrok w sprawie

Lato powoli się kończy, ale przed nami wciąż kilka wyśmienitych zawodów biegowych, które mogą stanowić silną motywację do rozpoczęcia regularnych treningów. Zachęcamy do wystartowania i zapraszamy do dzielenia się swoimi postępami w komentarzach. 

Mężczyzna na trasie biegu/ superbieg.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI