1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Rusza budowa Aquaparku przy ul. Wilanowskiej

WARTO PRZECZYTAĆ

Fot. Mat. pras. UM Wrocław

Już w czerwcu wrocławianie będą mogli skorzystać z uroków Aquaparku na Brochowie, z kolei do końca 2023 roku powstanie kolejny taki obiekt – tym razem na wrocławskim Zakrzowie, przy ulicy Wilanowskiej. Dziś wbito pierwsze łopaty, czym oficjalnie rozpoczęto prace nad nowym obiektem.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy kolejnego Aquaparku we Wrocławiu podpisano w styczniu tego roku, związując się umową z konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z o.o. Przez ostatnie miesiące trwały prace projektowe, które uwzględniały także zagospodarowanie przestrzeni wokół nowego basenu – bliźniaczego obiektu do tego, który niebawem zostanie otwarty na Brochowie.

– Bardzo się cieszę, że za nami wszelkie formalności związane z rozpoczęciem budowy kolejnego Aquaparku we Wrocławiu i dziś oficjalnie możemy wbić pierwszą łopatę i rozpocząć prace budowlane. Obiekt, który powstanie tu w przyszłym roku, będzie w szczególności przydatny dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i naszych sąsiadów z gminy Długołęka. Oczywiście, nie zapominamy także o uczniach pobliskiej SP nr 44, którzy również w ramach zajęć będą korzystać z uroków nowo powstającego obiektu rekreacyjnego – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Fot. Mat. pras. UM Wrocław

W powstającym obiekcie poza wewnętrznym basenem sportowym o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basenem do nauki pływania, basenem z hydromasażem i basenem zewnętrznym, który będzie posiadał także część brodzikową (otwarty sezonowo), znajdziemy także infrastrukturę szatniową, łazienki, toalety, punkty gastronomiczne, ale także strefę fitness i strefę saunarium z sauną fińską, sauną parową oraz dwoma pokojami masażu i pomieszczeniem do wypoczynku.

– Niezmiernie cieszymy się, że zainteresowanie naszymi usługami rośnie, co stanowczo pokazuje frekwencja w Aquaparku przy ulicy Borowskiej. Już za kilkanaście dni uruchomimy kolejny obiekt – na wrocławskim Brochowie – a dziś jesteśmy świadkami historycznej chwili, bowiem oficjalnie rozpoczynamy proces budowy kolejnego basenu. Robimy wszystko, by spełnić oczekiwania mieszkańców i zapewnić im komfortowe warunki do korzystania z naszych obiektów. Mając już pewien know-how, jesteśmy przekonani, że przyszłoroczny termin oddania do użytku basenu przy ulicy Wilanowskiej będzie dotrzymany – dodaje prezes Wrocławskiego Parku Wodnego Grzegorz Kaliszczak.

Zobacz również:  Wpłać złotówkę i pomóż zwierzętom. Ekostraż zachęca do udziału w akcji

Bliźniacza inwestycja do tej z Brochowa obejmie teren o powierzchni blisko 9,5 tys. m2, z czego 3 tys. m2 zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie znajdzie się 40 drzew oraz ok. 280 m2 krzewów i traw.

Co ważne, przed Aquaparkiem powstanie także parking o powierzchni 1700 m2 z 57 miejscami postojowymi oraz 2 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 88 miejscami postojowymi dla rowerów.

Obiekt sportowo-rekreacyjny przy ulicy Wilanowskiej 31 będzie niezwykle zaawansowany technologicznie, wykazując rozwiązania przyjazne środowisku. Będzie niskoemisyjny i zasilany zieloną energią, czerpiąc ją z techniki solarnej.

– Technologicznie obiekt ma być nisko energochłonny i wyposażony w system kogeneracji, czyli odzysku wód popłucznych i wód opadowych, które będą przefiltrowywane i używane do misek ustępowych oraz do podlewania zieleni wokół inwestycji. Również w zakresie automatyki i zarządzania obiektem, inwestycja przy Wilanowskiej będzie stanowiła wzorzec proekologicznych i  niskokosztowych rozwiązań – dodaje Grzegorz Kaliszczak.

Po uroczystym przekazaniu terenu wykonawcy – konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z. o.o – prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego Grzegorz Kaliszczak oraz przedstawiciel wykonawcy wbili pierwsze łopaty, czym oficjalnie rozpoczęli prace nad nowym obiektem.

Zgodnie z umową wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 18 miesięcy, a jej koszt szacowany jest na 40 mln zł netto.

Fot. Mat. pras. UM Wrocław

Mat. pras. UM Wrocław.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3