-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Rusza konkurs kulinarny WroCHEF dla najmłodszych kucharzy

WARTO PRZECZYTAĆ

Konkurs WroCHEF to szansa na rozwinięcie talentu u dzieci, których pasją jest gotowanie. Jeśli młody kucharz potrafi zrobić potrawę bezmięsną to może powalczyć o udział w warsztatach z uczestnikami programu MasterChef oraz MasterChef Junior.

fot. Tomasz Hołod

Konkurs WroCHEF organizowany jest przez Urząd Miejski Wrocławia w ramach projektu FoodSHIFT2030, finansowanego z programu UE “Horyzont”. Celem konkursu jest promocja diety roślinnej. Partnerami przedsięwzięcia są Zespół Szkół nr 3 we Wrocławiu oraz Wrocławska Rada Gastronomii.

– Zależy nam przede wszystkim na edukacji uczniów w zakresie zdrowego stylu życia. Chcemy zwrócić ich uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe odżywianie, ze szczególnym uwzględnieniem diety roślinnej. Zależy nam także na zwiększeniu świadomości uczniów w zakresie zapobiegania marnowaniu żywności – mówiła Małgorzata Brykarz, dyrektor Wydziału Klimatu i Energii w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Jak zgłosić się do konkursu?

Jeśli dziecko chce wziąć udział w konkursie to wystarczy przesłać zgłoszenie w formie graficznej lub video, które przedstawia, jak samodzielnie przygotowuje ono potrawę bezmięsną. Należy również wypełnić formularz.

Nagrody dla zwycięzców

Sześciu zwycięzców konkursu weźmie udział w warsztatach z uczestniczkami programu MasterChef: Natalią Gmyrek, finalistką 6-stej edycji programu Masterchef oraz z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią 2-giej edycji Masterchef Junior. W konkursie zostaną też przyznane trzy nagrody główne w postaci zaproszeń do wrocławskich restauracji AULA, Dinette i Umami. Na miejscu dziecko razem z szefem kuchni będą przygotowywać nowe danie inspirowane potrawą konkursową.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI