Ładowanie

Rusza realizacja nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Oławy

7 listopada, 2023

Fot. Jacek Sutryk / Facebook

Na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu rusza realizacja nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Oławy, w miejscu pełnym zieleni i bogactwa naturalnego, nazywanym przez mieszkańców “wrocławską Amazonią”. Projekt, znany jako Wrocławski Budżet Obywatelski nr 9, stanowi część większego przedsięwzięcia mającego na celu poprawę dostępności i jakości przestrzeni publicznych dla mieszkańców.

Trasa o długości około 820 metrów będzie kontynuacją wcześniejszego odcinka o numerze 4, tworząc spójną i bezpieczną przestrzeń do spacerów i jazdy na rowerze. Otwarcie ofert w przetargu na budowę ścieżki od mostu Rakowieckiego wzdłuż ul. Młodej to odpowiedź na potrzeby mieszkańców ceniących sobie aktywny wypoczynek na łonie natury, a także coraz liczniejszych turystów odwiedzających ten malowniczy zakątek miasta.

Wartość ekologiczna obszaru jest ogromna – występuje tu 26 gatunków ptaków, 6 gatunków nietoperzy, a także jaszczurki, żaby, krety, norki, wiewiórki oraz bobry, co świadczy o wysokiej bioróżnorodności terenu. Planowany ciąg pieszo-rowerowy zostanie wykonany z nawierzchni mineralnej, z uwzględnieniem miejsc odpoczynku wyposażonych w ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe, co ma na celu zwiększenie komfortu użytkowników oraz ochronę lokalnego ekosystemu.

Projekt ten ma nie tylko poprawić warunki rekreacyjne, ale także uświadomić znaczenie ochrony przyrodniczej terenów miejskich i promować ekologiczne środki transportu.

GALERIA

Zdjęcie 1 z 7

Fot. Jacek Sutryk / Facebook

Tagi