Ładowanie

Rusza rekrutacja do Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej

17 maja, 2024

Fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

Rozpoczęła się rekrutacja do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej, która potrwa do 17 czerwca. W nadchodzącym roku szkolnym 2024/25, szkoła planuje utworzenie czterech nowych klas pierwszych, oferujących łącznie 120 miejsc. Po raz pierwszy w historii placówki pojawi się klasa o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzoną matematyką.

Nowoczesne ALO PWr, działające od 2014 roku, mieści się w budynku C-13, zwanym popularnie “Serowcem”. Nauka w liceum jest bezpłatna, a rekrutacja odbywa się na zasadach szkoły publicznej, jednak placówka korzysta z odrębnego systemu naboru. Główny nacisk kładziony jest na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię i informatykę, jednak w tym roku dochodzi profil związany z biologią. 

– Otwarcie ALO na kierunek z rozszerzoną biologią spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a naukę w tej klasie wybrali przede wszystkim uczniowie, którzy po maturze chcą studiować medycynę. Zaczęły się też pojawiać pytania, dlaczego będąc tak dobrą szkołą, nie mamy klas o profilu biologiczno-chemicznym. Przede wszystkim wynika to z ukierunkowania szkoły na matematykę, ale w tym roku zdecydowaliśmy o utworzeniu takiej klasy – mówi Anita Skrzyniarz, dyrektorka ALO.

Na uczniów czeka aż 120 miejsc

W roku szkolnym 2024/25 zostaną więc otwarte cztery klasy z zestawami przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym:

  • Mat-Science (matematyka, fizyka, informatyka) – dla uczniów o ambicjach konkursowych,
  • Mat-Phys-Inf (matematyka, fizyka, informatyka),
  • Mat-Chem (matematyka, chemia i fizyka lub matematyka, chemia i informatyka),
  • Mat-Med (matematyka, biologia i chemia lub matematyka, biologia i fizyka).

Wszystkie klasy oferują uczniom tutoring rozwojowy, a w szczególnych przypadkach również tutoring naukowy we współpracy z Politechniką Wrocławską. Szkoła wspiera uczniów, organizując dodatkowe zajęcia na poziomie olimpijskim. W bieżącym roku szkolnym uczniowie liceum z sukcesami startowali w wielu konkursach i olimpiadach z różnych dziedzin, w tym matematyki, fizyki, informatyki oraz humanistyki.

Rekrutacja do Akademickiego Liceum PWr potrwa do 17 czerwca. 

Tagi