7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Rusza remont ulicy Ślęzoujście. Ograniczenia w ruchu od poniedziałku

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 29 sierpnia część ul. Ślęzoujście zostanie zamknięta dla mieszkańców. Inwestycja stanowi ważny krok w ochronie przeciwpowodziowej Wrocławia. Przebudowa ulicy zabezpieczy w ten sposób osiedla Maślice i Prace Odrzańskie przed zalaniami.

Ograniczenia w ruchu na ulicy Ślęzoujście, fot. ZDiUM Wrocław

Od poniedziałku, 29 sierpnia na ulicy Ślęzoujście zostanie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego. Zamknięta zostanie zachodnia strona ulicy przy zabudowie do przepustu wałowego na rzece Ługowina. Możliwy będzie dojazd do posesji na skrzyżowaniu ulic Ślęzoujście i Potokowej. Firma STRABAG Infrastruktura Południe sp. z o.o. zajmuje się realizacją inwestycji. Jej koszt wynosi ok. 12,5 mln zł, z czego 4 mln jest finansowane przez Wody Polskie. Prace powinny się zakończyć do lipca 2023 roku.

Progi zwalniające, nowa nawierzchnia i nasadzenia

Prace na tym terenie mają być wykonane w trosce o środowisko. Wykonawcy zatroszczą się, by przy odnowionej ulicy pojawiło się dużo zieleni. W ramach inwestycji miasto posadzi 273 drzewa i ponad 7 tysięcy krzewów. Ponadto zasianych zostanie 6 tys. metrów kwadratowych trawników. Ulica wzbogaci się też o nową nawierzchnię, chodnik dla pieszych oraz oświetlenie. Powstaną też progi zwalniające, dlatego po remoncie będzie można poruszać się po ulicy z maksymalną prędkością 30 km/h.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI