-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Ruszył nabór wolontariuszy na festiwal muzyki klasycznej Wratislavia Cantans

WARTO PRZECZYTAĆ

We wrześniu odbędzie się 57. edycja festiwalu Wratislavia Cantans. To duże wydarzenie muzyczne na mapie Europy, które co roku przyciąga do Dolnego Śląska tłumy chętnych. Obecnie organizatorzy poszukują wolontariuszy. Jak można się zapisać?

Plakat festiwalu Wratislavia Cantans, autor plakatu: Michał Batory

Festiwal odbędzie się w dniach 9-18 września. W śród zaproszonych artystów są Narodowy Chór Ukrainy „Dumka”, Giovanni Antonini czy Barbara Hannigan. W tym roku mottem imprezy jest hasło „Niebezpieczne związki”.

Miejsca festiwalowe

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się m.in. w Narodowym Forum Muzyki. Wratislavia Cantans odwiedzi też Środę Śląską, Legnicę, Głogów, Strzegom, Oleśnicę, Kłodzko czy Bolesławiec. Jeden z koncertów zaplanowano również w Krotoszynie.

Kto może zostać wolontariuszem?

Do grona wolontariuszy mogą dołączyć osoby pełnoletnie, które cechują się komunikatywnością i otwartością, a ponadto cenią sobie muzykę. Warunkiem koniecznym jest dyspozycyjność na poziomie co najmniej 70 proc. Inaczej zgłoszenie może zostać niezaakceptowane. Nabór dla wolontariuszy trwa do 31 sierpnia. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone drogą mailową.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI